identitate. Intră în cont Pro
19 ANI PE PIAȚĂ

EUROETANS INDUSTRI SRL

CAEN 4690 — Comerț cu ridicata nespecializat
CUI 19069649J16/1802/2006Plătitor TVA din 2006RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20152025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
16,56mil lei
▲ 25,3% vs. 2024
Profit net · 2025
1,98mil lei
▼ 12,5% vs. 2024
Salariați
10
▲ 11,1% vs. 2024
Contracte publice
252
SEAP · activ 2026
În anul 2025, EUROETANS INDUSTRI SRL a raportat o cifră de afaceri de 16.559.255 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 25,3%. Rezultatul net a fost un profit de 1.982.657 lei. Datoriile totale au scăzut cu 56,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 10.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
19069649
Nr. Reg. Comerțului
J16/1802/2006 · EUID ROONRC.J16/1802/2006
Cod CAEN
4690 — Comerț cu ridicata nespecializat
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2006-10-04 (19 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Dolj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
DOLJ
Localitate
Mun. Craiova
Adresă
JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, CAL. BUCUREŞTI, NR.325C
Cod poștal

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-09-04 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
16.559.255 lei
▲ 25,3%
Profit net
1.982.657 lei
▼ 12,5%
Datorii
4.204.503 lei
▼ 56,1%
Salariați
10
▲ +1
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 23.856.909 lei2024: 13.211.938 lei2025: 16.559.255 lei16,56 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 3.661.261 lei2024: 2.265.771 lei2025: 1.982.657 lei1,98 mil20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 62024: 92025: 101020232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
12,0%
Creștere CA an/an
+25,3%
CA / salariat
1.655.926 lei
Datorii / active
19%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
11,5%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+22,2%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20253.709.095 $444.094 $941.763 $4.943.134 $3.872.975 $10
20242.873.722 $492.827 $2.084.213 $5.598.039 $3.350.320 $9
20235.213.713 $800.136 $2.593.182 $5.679.785 $2.884.113 $6
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume convertite în USD la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-09-04.

Contracte publice (SEAP)

252

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
97
Valoare totală
2.457.658 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
155
Valoare totală
1.361.229 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
ALL IN PROJECT S.R.L.39050535în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata nespecializat · Dolj

NS
NUVANTA S.R.L.
CUI 53096503 · Mun. Craiova
AS
AUGUMENTUM S.R.L.
CUI 52740885 · Mun. Craiova
M&
M & H SOUND S.R.L.
CUI 51960793 · Mun. Craiova
ES
ENERGOSOLAR SOLUTION S.R.L.
CUI 51500744 · Mun. Craiova
NI
NSH INDUSTRIES S.R.L.
CUI 50831499 · Mun. Craiova
CQ
CODY QZIL S.R.L.
CUI 49596047 · Mun. Craiova

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

8

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 8 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
EUROETANS INDUSTRI SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →