identitate. Intră în cont Pro
19 ANI PE PIAȚĂ

ENIMI CAPITAL S.R.L.

CAEN 5510 — Hoteluri și alte facilități de cazare similare
CUI 19243060J23/4427/2024Plătitor TVA din 2006TVA la încasareVerificat ANAF 01.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2021 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
117mii lei
▲ 39,4% vs. 2024
Profit net · 2025
44mii lei
▼ 21,3% vs. 2024
Salariați
0
Vechime
19ani
din 2006
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

ENIMI CAPITAL S.R.L. (CUI 19243060, nr. J23/4427/2024) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Tunari, județul Ilfov, înființată în 2006. Activitatea principală: hoteluri și alte facilități de cazare similare (CAEN 5510). Este plătitoare de TVA din 2006. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 117 mii lei. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 01.11.2026.

În anul 2025, ENIMI CAPITAL S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 117.181 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 39,4%. Rezultatul net a fost un profit de 43.564 lei. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 0.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
19243060
Nr. Reg. Comerțului
J23/4427/2024 · EUID ROONRC.J23/4427/2024
Cod CAEN
5510 — Hoteluri și alte facilități de cazare similare
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2006-11-28 (19 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 4 firme.

100 mN12345678
  1. GIARDINO BIANCO RESIDENCE S.R.L. · 19 m · CAEN 4120 · +3 firme la aceeași adresă
  2. OPTIM PRO CREATIV S.R.L. · 26 m · CAEN 9319 · +2 firme la aceeași adresă
  3. ELLYSIM MANAGEMENT SYSTEMS S.R.L. · 27 m · CAEN 9621 · +1 firme la aceeași adresă
  4. LIGHT GMS GRIP SERV S.R.L. · 29 m · CAEN 7739 · +4 firme la aceeași adresă
  5. PILATES STUDIO BY ADRIANA S.R.L. · 37 m · CAEN 9313 · +1 firme la aceeași adresă
  6. AURTRANS VIAGGI SRL · 37 m · CAEN 4941
  7. FOUR TO FOUR CONCEPT SRL · 42 m · CAEN 6811
  8. EXPERT-AUDIT S.R.L. · 50 m · CAEN 6920 · +4 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025117 mii lei▲ 39,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
29 mii59 mii88 mii117 mii2023 · cifră de afaceri: 41.345 lei2023 · profit net: -111.858 lei20232024 · cifră de afaceri: 84.034 lei2024 · profit net: 55.363 lei20242025 · cifră de afaceri: 117.181 lei117 mii2025 · profit net: 43.564 lei2025
Salariați
0
20242025
Datorii totale
2,03 mil lei▲ 0,8%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniuultimul sfert
CAEN 5510 · 2.401 firme · mai sus decât 18% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Ilfov · mai sus decât 30% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 10%
37,2% marjă · mai sus decât 90% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
37,2%
Creștere CA an/an
+39,4%
Datorii / active
90%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
40,4%
Grad de îndatorare
90%

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025117.181+39,4%43.564−21,3%37,2%2.032.7742.250.236107.8520
202484.034+103%55.36365,9%2.016.4542.190.35264.2880
202341.345-111.858-270,5%1.758.9481.877.4838.925—
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-01.

Dosare în instanță

6
Dosare în care firma apare ca parte
6
Ca pârât
3
Ca reclamant
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-08-272251/108/2023Curtea De Apel Timisoaraacţiune în anulare anulare declaraţie rezoluţiune unilateralăApelApelant pârât
2025-07-152251/108/2023/a1Tribunalul Aradîndreptare eroare materialăFondPârât
2025-07-1413175/55/2025Judecătoria Aradrezoluţiune contractFondReclamant
2024-01-1218491/55/2023Tribunalul Aradevacuare art. 1033 CPC ş.u.ApelApelant
2023-10-1318491/55/2023Judecătoria Aradevacuare art. 1033 CPC ş.u.FondReclamant
2023-07-122251/108/2023Tribunalul Aradacţiune în anulare anulare declaraţie rezoluţiune unilateralăFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
CRYPTEXEAURDUBLU S.R.L.39697320în funcțiune
DESERT SHOP SRL37526005în procedură
MICROGRAPHITE CERAMICS SRL34134341în funcțiune

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 4 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 3 județe: 1 active, cifră de afaceri cumulată 117 mii lei, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Hoteluri și alte facilități de cazare similare · Ilfov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: înregistrare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre ENIMI CAPITAL S.R.L.

Este ENIMI CAPITAL S.R.L. o firmă activă?

Da. ENIMI CAPITAL S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 01.11.2026).

Este ENIMI CAPITAL S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, ENIMI CAPITAL S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 30.11.2006 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 01.11.2026). Codul de TVA este RO19243060.

Ce cifră de afaceri are ENIMI CAPITAL S.R.L.?

În 2025, ENIMI CAPITAL S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 117.181 lei, în creștere cu 39,4% față de 2024, și un profit net de 43.564 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are ENIMI CAPITAL S.R.L.?

În 2025, ENIMI CAPITAL S.R.L. a raportat un număr mediu de 0 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este ENIMI CAPITAL S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care ENIMI CAPITAL S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 30.09.2026.

Are ENIMI CAPITAL S.R.L. procese în instanță?

Da, ENIMI CAPITAL S.R.L. apare în 6 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are ENIMI CAPITAL S.R.L. datorii la ANAF?

ENIMI CAPITAL S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul ENIMI CAPITAL S.R.L.?

Sediul social declarat al ENIMI CAPITAL S.R.L. este în JUD. ILFOV, SAT TUNARI COM. TUNARI, STR. 1 DECEMBRIE.

Ce activitate are ENIMI CAPITAL S.R.L.?

Activitatea principală declarată a ENIMI CAPITAL S.R.L. este „Hoteluri și alte facilități de cazare similare” (cod CAEN 5510).

Când a fost înființată ENIMI CAPITAL S.R.L.?

ENIMI CAPITAL S.R.L. a fost înregistrată pe 28.11.2006, cu numărul de ordine în registrul comerțului J23/4427/2024.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ENIMI CAPITAL S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala