identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

IASI CONF SA

CAEN 6820 — Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
CUI 1992365J22/543/1992Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 13.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
6,25mil lei
▲ 17,2% vs. 2024
Profit net · 2025
2,16mil lei
▲ 39,7% vs. 2024
Salariați
9
▲ 12,5% vs. 2024
Vechime
33ani
din 1992
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, IASI CONF SA a raportat o cifră de afaceri de 6.249.799 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 17,2%. Rezultatul net a fost un profit de 2.155.856 lei. Datoriile totale au scăzut cu 8,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 9.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
1992365
Nr. Reg. Comerțului
J22/543/1992 · EUID ROONRC.J22/543/1992
Cod CAEN
6820 — Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
1992-11-28 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
IAŞI
Localitate
Mun. Iaşi
Adresă
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, CAL. CHIŞINĂULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
700182

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-13 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

6 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 7 firme.

100 mN123456
  1. ARIA ECODEM S.R.L. · 93 m · CAEN 4311
  2. DIRECT DISTRIBUTION SRL · 115 m · CAEN 4683 · +3 firme la aceeași adresă
  3. REZISTOTERM SRL · 115 m · CAEN 2751 · +7 firme la aceeași adresă
  4. AUTOSERVIS S.R.L. · 116 m · CAEN 4520 · +2 firme la aceeași adresă
  5. EUROMEDICA SRL · 153 m · CAEN 3250 · +12 firme la aceeași adresă
  6. MANAGEMENT DATA SYSTEMS S.R.L. · 164 m · CAEN 8299 · +10 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20256,25 mil lei▲ 17,2% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,69 mil3,37 mil5,06 mil6,74 mil2023 · cifră de afaceri: 6.742.563 lei2023 · profit net: 3.427.052 lei20232024 · cifră de afaceri: 5.334.576 lei2024 · profit net: 1.543.726 lei20242025 · cifră de afaceri: 6.249.799 lei6,25 mil2025 · profit net: 2.155.856 lei2025
Salariați
9▲ 12,5%
20232025
Datorii totale
12,77 mil lei▼ 8,7%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 6820 · 14.709 firme · mai sus decât 96% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Iași · mai sus decât 95% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
34,5% marjă · mai sus decât 63% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
34,5%
Creștere CA an/an
+17,2%
CA / salariat
694.422 lei
Datorii / active
38%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
10,5%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+2,2%/an
Lichiditate curentă
0,20
Grad de îndatorare
38%
Scor Z-Altman
1,75 (zonă gri)
Angajați, în timp
8 → 9 (2021–2025, +13%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20256.249.799+17,2%2.155.856+39,7%34,5%12.770.81133.322.61120.476.8779
20245.334.576−20,9%1.543.726−55,0%28,9%13.982.08732.365.63418.321.0228
20236.742.5633.427.05250,8%17.067.86833.952.98716.777.2968
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-13.

Mărci înregistrate

3

Mărcile depuse pe numele firmei la OSIM, EUIPO sau WIPO, după registrul TMview.

IASI CONF SA OSIM 1991IASI CONF SA OSIM 1991IC IASI CONF OSIM 1991

Dosare în instanță

22
Dosare în care firma apare ca parte
22
Ca creditor
8
Ca pârât
2
Ca reclamant
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-04-3017447/245/2026Judecătoria Iasiautorizare desfiinţare lucrări (legea 50/1991)FondPârât
2025-12-081280/89/2024/a26Tribunalul Vasluicontestare raport şi plan de distribuire sumeFondCreditor
2025-08-113871/245/2023Tribunalul IasiuzucapiuneApelApelant Intimat
2025-04-281279/89/2024/a10Curtea De Apel Iasideschiderea procedurii la cererea debitorului cerere de apel împ.încheierii din ApelIntimat
2025-04-141279/89/2024/a11Tribunalul Vasluicontestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar contesFondCreditor
2025-04-111279/89/2024/a10Tribunalul Vasluideschiderea procedurii la cererea debitorului cerere de apel împ.încheierii din FondCreditor
2025-03-111279/89/2024/a9Tribunalul Vasluialte cereri obiecţiuni la raportul de evaluare a bunurilor imobile nr. 532/14.10FondCreditor
2025-01-151279/89/2024/a2Curtea De Apel Iasicontestaţie creanţe tabel preliminar creanţe publicat în BPI nr. 14314/19.08.202ApelApelant
2024-11-211279/89/2024/a3Curtea De Apel Iasicontestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor din 19.08.2024ApelApelant
2024-11-201279/89/2024/a7Curtea De Apel Iasideschiderea procedurii la cererea debitorului confirmarea administratorului judiApelApelant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
MOLDOPLAST SA1966595în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 18,41 mil lei, 23 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · Iași

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
IASI CONF SA — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →