identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

SCIFCAR SA

CAEN 4291 — Construcții hidrotehnice
CUI 201705J1991001559127Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 12.10.2026ActivăLicență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
6,43mil lei
▼ 1,5% vs. 2024
Profit net · 2025
891mii lei
▲ 14,6% vs. 2024
Salariați
31
▲ 6,9% vs. 2024
Vechime
33ani
din 1992
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, SCIFCAR SA a raportat o cifră de afaceri de 6.434.192 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 1,5%. Rezultatul net a fost un profit de 890.652 lei. Datoriile totale au scăzut cu 15,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 31.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
201705
Nr. Reg. Comerțului
J1991001559127 · EUID ROONRC.J1991001559127
Cod CAEN
4291 — Construcții hidrotehnice
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
1992-11-27 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Cluj-Napoca
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. SOBARILOR · 3 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
400270

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 7 firme.

100 mN12345678
  1. SDK ALUMINIU SRL · 29 m · CAEN 4682 · +4 firme la aceeași adresă
  2. ELITSECO S.R.L. · 31 m · CAEN 7112 · +4 firme la aceeași adresă
  3. SERVICONT SRL · 45 m · CAEN 6920 · +13 firme la aceeași adresă
  4. MELVIN BOGART S.R.L. · 56 m · CAEN 6210 · +1 firme la aceeași adresă
  5. OMG PARTENER S.R.L. · 62 m · CAEN 7022 · +1 firme la aceeași adresă
  6. MEEXI S.R.L. · 64 m · CAEN 4712
  7. YOGGI BENUT S.R.L. · 66 m · CAEN 4711
  8. POEMA CREATIE PRODUCTIE SI COMERT IMPORT EXPORT S.R.L. · 76 m · CAEN 2341 · +4 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20256,43 mil lei▼ 1,5% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,63 mil3,27 mil4,90 mil6,53 mil2023 · cifră de afaceri: 5.649.028 lei2023 · profit net: 368.911 lei20232024 · cifră de afaceri: 6.530.736 lei2024 · profit net: 777.002 lei20242025 · cifră de afaceri: 6.434.192 lei6,43 mil2025 · profit net: 890.652 lei2025
Salariați
31▲ 6,9%
20232025
Datorii totale
637 mii lei▼ 15,6%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4291 · 131 firme · mai sus decât 75% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Cluj · mai sus decât 95% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
13,8% marjă · mai sus decât 68% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
13,8%
Creștere CA an/an
-1,5%
CA / salariat
207.555 lei
Datorii / active
5%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6,9%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+12,8%/an
Lichiditate curentă
18,80
Grad de îndatorare
5%
Scor Z-Altman
14,82 (zonă sigură)
Angajați, în timp
39 → 31 (2021–2025, -21%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20256.434.192−1,5%890.652+14,6%13,8%637.43013.702.53312.860.72231
20246.530.736+15,6%777.002+111%11,9%755.03413.396.74112.019.74029
20235.649.028368.9116,5%878.31212.806.55611.467.57331
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Transport rutier de marfă/persoane
SCIFCAR SA, CLUJ NAPOCA
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

3
Dosare în care firma apare ca parte
3
Ca creditor
2
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-07-0226998/3/2026Tribunalul Bucurestilitigiu privind achiziţiile publice 1/10.03.2019FondPârât
2023-06-121439/85/2023Tribunalul Sibiucererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)FondCreditor
2019-11-062353/83/2019Tribunalul Satumareprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată TERMEN ADMINISTRATIV dFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

2

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Construcții hidrotehnice · Cluj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

1

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-10-05DenumireSCIFCAR S.A.SCIFCAR SA
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SCIFCAR SA — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →