identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

SINTEROM SA

CAEN 6820 — Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
CUI 202123J1991002750121Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 10.10.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
2,55mil lei
▲ 9,5% vs. 2024
Profit net · 2025
173mii lei
▼ 11,8% vs. 2024
Salariați
12
— constant
Contracte publice
6
SEAP · activ 2022
Conducerea firmei · 4 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, SINTEROM SA a raportat o cifră de afaceri de 2.546.527 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 9,5%. Rezultatul net a fost un profit de 173.393 lei. Datoriile totale au scăzut cu 29,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 12.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
202123
Nr. Reg. Comerțului
J1991002750121 · EUID ROONRC.J1991002750121
Cod CAEN
6820 — Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
1992-11-27 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Cluj-Napoca
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, BLD. MUNCII
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
400641

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-10 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

3 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 70 firme.

100 mN123
  1. TURISM TRANSILVANIA SA · 15 m · CAEN 5510 · +32 firme la aceeași adresă
  2. DADRA TAXI SRL · 29 m · CAEN 4933 · +2 firme la aceeași adresă
  3. DOLFIN SERVICII S.R.L. · 70 m · +3 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20252,55 mil lei▲ 9,5% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
812 mii1,62 mil2,44 mil3,25 mil2023 · cifră de afaceri: 3.249.841 lei2023 · profit net: 542.883 lei20232024 · cifră de afaceri: 2.325.296 lei2024 · profit net: 196.508 lei20242025 · cifră de afaceri: 2.546.527 lei2,55 mil2025 · profit net: 173.393 lei2025
Salariați
12
20232025
Datorii totale
1,05 mil lei▼ 29,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 6820 · 14.637 firme · mai sus decât 92% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Cluj · mai sus decât 90% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
6,8% marjă · mai sus decât 36% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
6,8%
Creștere CA an/an
+9,5%
CA / salariat
212.211 lei
Datorii / active
2%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0,3%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-15,8%/an
Lichiditate curentă
16,78
Grad de îndatorare
2%
Scor Z-Altman
36,00 (zonă sigură)
Angajați, în timp
22 → 12 (2022–2025, -45%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.546.527+9,5%173.393−11,8%6,8%1.047.87762.468.16860.513.01412
20242.325.296−28,4%196.508−63,8%8,5%1.493.79463.559.00360.327.78012
20233.249.841542.88316,7%1.659.72263.569.03760.131.2728
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-10.

Contracte publice (SEAP)

6

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
6
Valoare totală
74.829 lei
Ultimul an
2022

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

35
Dosare în care firma apare ca parte
35
Ca pârât
33
Ca creditor
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-08-114220/117/2026Tribunalul Clujreconstituire vechimeFondPârât
2026-06-093010/117/2026Tribunalul Clujreconstituire vechimeFondPârât
2026-03-121222/117/2026Tribunalul Clujreconstituire vechimeFondPârât
2026-03-05152/1285/2026Tribunalul Comercialclujdeschiderea procedurii la cererea creditoruluiFondCreditor
2026-01-143535/117/2025*Tribunalul Clujreconstituire vechimeFondPârât
2026-01-142584/117/2025*Tribunalul Clujreconstituire vechimeFondPârât
2025-09-083535/117/2025Tribunalul Clujreconstituire vechimeFondPârât
2025-06-232584/117/2025Tribunalul Clujreconstituire vechimeFondPârât
2025-02-05480/117/2024/a1Tribunalul Clujreexaminare amendă judiciarăFondPârât
2025-02-05480/117/2024/a3Tribunalul Clujreexaminare amendă judiciarăFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Listăm cele mai recente 30 dosare din 35; restul se pot consulta pe portal.just.ro. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

10 firme afiliate

FirmăCUIStare
UZUC SA1343554în funcțiune
A5 INVEST SRL17701390în funcțiune
CHIMCOMPLEX SA BORZESTI960322în funcțiune
GREENCOMPLEX S.R.L.16030164în funcțiune
SISTEMPLAST SA11438007în funcțiune
CAROMET SA1066631în funcțiune
EUROHOUSE COM SRL P.NEAMT-SUCURSALA IASI7114207în funcțiune
EV TECH SOLUTIONS S.R.L.50863865în funcțiune
IASITEX SA1957058în funcțiune
NOVA TEXTILE BUMBAC SRL16015040în funcțiune

Firma are 4 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · Cluj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-10-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SINTEROM SA — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →