identitate. Intră în cont Pro
19 ANI PE PIAȚĂ

FLORINVEST SRL

CAEN 4673 — Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
CUI 21021545J37/95/2007Plătitor TVA din 2007Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20142025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
1,05mil lei
▼ 1,4% vs. 2024
Profit net · 2025
−48mii lei
▼ 124,9% vs. 2024
Salariați
6
— constant
Contracte publice
16
SEAP · activ 2024
În anul 2025, FLORINVEST SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.051.505 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 1,4%. Rezultatul net a fost o pierdere de 47.813 lei. Datoriile totale au scăzut cu 1,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 6.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-47.813 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
21021545
Nr. Reg. Comerțului
J37/95/2007 · EUID ROONRC.J37/95/2007
Cod CAEN
4673 — Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2007-02-08 (19 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vaslui
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
VASLUI
Localitate
Mun. Vaslui
Adresă
JUD. VASLUI, MUN. VASLUI, STR. BUCUREŞTI, BL.401, SC.B, ET.3, AP.5
Cod poștal
730048

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-18 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
1.051.505 lei
▼ 1,4%
Profit net
-47.813 lei
▼ 124,9%
Datorii
815.964 lei
▼ 1,7%
Salariați
6
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 877.164 lei2024: 1.066.003 lei2025: 1.051.505 lei1,05 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 58.264 lei2024: 191.744 lei2025: -47.813 lei−48 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 72024: 62025: 6620232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
-4,5%
Creștere CA an/an
-1,4%
CA / salariat
175.251 lei
Datorii / active
73%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-15,3%
Creștere medie anuală (2014–2025)
+22,8%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.051.505 lei-47.813 lei815.964 lei1.115.564 lei312.505 lei6
20241.066.003 lei191.744 lei829.655 lei1.191.323 lei361.668 lei6
2023877.164 lei58.264 lei984.672 lei1.298.790 lei314.118 lei7
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-18.

Contracte publice (SEAP)

16

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
1.400 lei
Ultimul an
2023

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
15
Valoare totală
347.698 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · Vaslui

VG
VNC GRUP S.R.L.
CUI 48726300 · Mun. Vaslui
HR
HABITAT RM S.R.L.
CUI 48709903 · Mun. Vaslui
EP
EKONOM PLUSS S.R.L.
CUI 47805813 · Mun. Vaslui
PW
PROSTAR WOOD S.R.L.
CUI 45978796 · Mun. Vaslui
SS
STONETEX S.R.L.
CUI 39972608 · Mun. Vaslui
VC
VARUF COVER SRL
CUI 30215010 · Mun. Vaslui

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
FLORINVEST SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →