identitate. Intră în cont Pro
19 ANI PE PIAȚĂ

NETCLIENT SRL

CAEN 4791 — Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
CUI 21913846J40/11337/2007Neplătitor TVAVerificat ANAF 01.11.2026RO e-FacturaÎn insolvențăActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2022 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2022
3,56mil lei
▼ 50,6% vs. 2021
Profit net · 2022
14mii lei
▲ 27,4% vs. 2021
Salariați
2
▼ 33,3% vs. 2021
Contracte publice
244
SEAP · activ 2023
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Firmă în procedură de insolvență. procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată · stadiu: Fond · dosar 33905/3/2024 · 27.09.2024
Sursa: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro). Verifică stadiul curent la instanță înainte de orice decizie comercială.
Pe scurt

NETCLIENT SRL (CUI 21913846, nr. J40/11337/2007) este o societate cu răspundere limitată (SRL) în insolvență din București, înființată în 2007. Activitatea principală: comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin internet (CAEN 4791). Nu este plătitoare de TVA. În 2022 a raportat o cifră de afaceri de 3,56 mil lei și 2 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 01.11.2026.

În anul 2022, NETCLIENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.564.560 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 50,6%. Rezultatul net a fost un profit de 14.102 lei. Datoriile totale au scăzut cu 22,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
Semnale de atenție
  • Fără bilanț depus 3 ani — Nu apare cu situații financiare depuse la ANAF pe ultimii 3 ani (ultimul bilanț: 2022). De regulă înseamnă că firma nu mai are activitate sau nu-și respectă obligațiile de raportare.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
21913846
Nr. Reg. Comerțului
J40/11337/2007 · EUID ROONRC.J40/11337/2007
Cod CAEN
4791 — Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2007-06-12 (19 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 6 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, STR. TÂRGU NEAMŢ
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
62058

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

4 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 9 firme.

100 mN1234
  1. REXFOR INVEST SRL · 48 m · CAEN 8009 · +13 firme la aceeași adresă
  2. ALYAFI TRADING S.R.L. · 55 m · CAEN 4719 · +6 firme la aceeași adresă
  3. GRUBER SRL · 56 m · CAEN 5811 · +12 firme la aceeași adresă
  4. G&B SERV TRADING SRL · 64 m · CAEN 4712 · +5 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

8 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20223,56 mil lei▼ 50,6% față de 2021
Cifră de afaceriProfit net
2,09 mil4,17 mil6,26 mil8,34 mil2020 · cifră de afaceri: 8.340.332 lei2020 · profit net: 14.987 lei20202021 · cifră de afaceri: 7.214.222 lei2021 · profit net: 11.065 lei20212022 · cifră de afaceri: 3.564.560 lei3,56 mil2022 · profit net: 14.102 lei2022
Salariați
2▼ 33,3%
20202022
Datorii totale
1,28 mil lei▼ 22,2%
20202022

Indicatori 2022

Marjă netă
0,4%
Creștere CA an/an
-50,6%
CA / salariat
1.782.280 lei
Datorii / active
94%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
16,9%
Creștere medie anuală (2016–2022)
-8,1%/an

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20223.564.560−50,6%14.102+27,4%0,4%1.282.9011.366.54583.6442
20217.214.222−13,5%11.065−26,2%0,2%1.648.5671.719.60571.0383
20208.340.33214.9870,2%1.999.3922.107.008107.6166
Încă 5 ani de istoric (2014–2019)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2020–2022). Ultima actualizare: 2026-11-01.

Contracte publice (SEAP)

244

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
9
Valoare totală
11.702 lei
Ultimul an
2022

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
235
Valoare totală
223.740 lei
Ultimul an
2023

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

8
Dosare în care firma apare ca parte
8
Ca pârât
4
Ca debitor
3
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-12-1912176/303/2024**Tribunalul Bucuresticontestaţie la executareApelApelant
2025-12-1133905/3/2024/a1Tribunalul Bucurestiacţiune în anulare anularea Contractului de cesiune a mărcii "Cafemagia", încheiFondPârât
2025-12-1133905/3/2024/a2Tribunalul Bucurestiacţiune în anulare anularea Contractului de cesiune Marca încheiat la 28.06.2024FondPârât
2024-10-1831631/4/2024Judecătoria Sectorul4bucuresticerere de valoare redusăFondPârât
2024-09-2733905/3/2024Tribunalul Bucurestiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondDebitor
2023-11-1730132/302/2023Judecătoria Sectorul5bucurestiordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondDebitor
2023-10-0418459/303/2023Judecătoria Sectorul6bucurestiordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondDebitor
2023-02-072063/303/2023Judecătoria Sectorul6bucurestipretenţiiFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

6

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2018 încoace.

Registrul comerțului consemnează 6 modificări pentru această firmă din 2018 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2025-06-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre NETCLIENT SRL

Este NETCLIENT SRL o firmă activă?

NETCLIENT SRL este înregistrată la ANAF, dar se află în procedură de insolvență (vezi mai jos).

Este NETCLIENT SRL plătitoare de TVA?

Nu, NETCLIENT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 01.11.2026).

Ce cifră de afaceri are NETCLIENT SRL?

În 2022, NETCLIENT SRL a avut o cifră de afaceri de 3.564.560 lei, în scădere cu 50,6% față de 2021, și un profit net de 14.102 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are NETCLIENT SRL?

În 2022, NETCLIENT SRL a raportat un număr mediu de 2 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este NETCLIENT SRL în insolvență?

Da. Pe portalul instanțelor (portal.just.ro) există un dosar de insolvență în care NETCLIENT SRL este debitoare, nr. 33905/3/2024, din 27.09.2024, stadiul: fond.

Are NETCLIENT SRL procese în instanță?

Da, NETCLIENT SRL apare în 8 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are NETCLIENT SRL datorii la ANAF?

NETCLIENT SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul NETCLIENT SRL?

Sediul social declarat al NETCLIENT SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, STR. TÂRGU NEAMŢ.

Ce activitate are NETCLIENT SRL?

Activitatea principală declarată a NETCLIENT SRL este „Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet” (cod CAEN 4791).

Când a fost înființată NETCLIENT SRL?

NETCLIENT SRL a fost înregistrată pe 12.06.2007, cu numărul de ordine în registrul comerțului J40/11337/2007.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
NETCLIENT SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala