identitate. Intră în cont Pro
19 ANI PE PIAȚĂ

GRUPUL OBSERVATORUL PRAHOVEAN S.R.L.

CAEN 5812 — Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
CUI 21966190J2007001582290Plătitor TVA din 2021TVA la încasareActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20152025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
2,12mil lei
▲ 13,9% vs. 2024
Profit net · 2025
175mii lei
▼ 72,1% vs. 2024
Salariați
12
▲ 50,0% vs. 2024
Contracte publice
139
SEAP · activ 2026
În anul 2025, GRUPUL OBSERVATORUL PRAHOVEAN S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2.122.373 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 13,9%. Rezultatul net a fost un profit de 175.157 lei. Datoriile totale au crescut cu 97,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 12.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
21966190
Nr. Reg. Comerțului
J2007001582290 · EUID ROONRC.J2007001582290
Cod CAEN
5812 — Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2007-06-20 (19 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
PRAHOVA
Localitate
Mun. Ploieşti
Adresă
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. LUPENI, NR.6B, ET.1, AP.1
Cod poștal

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-13 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
2.122.373 lei
▲ 13,9%
Profit net
175.157 lei
▼ 72,1%
Datorii
1.553.829 lei
▲ 97,7%
Salariați
12
▲ +4
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 1.508.430 lei2024: 1.863.301 lei2025: 2.122.373 lei2,12 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 508.753 lei2024: 628.167 lei2025: 175.157 lei175 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 62024: 82025: 121220232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
8,3%
Creștere CA an/an
+13,9%
CA / salariat
176.864 lei
Datorii / active
90%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
96,1%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+29,1%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.122.373 lei175.157 lei1.553.829 lei1.735.875 lei182.357 lei12
20241.863.301 lei628.167 lei786.146 lei1.420.707 lei635.367 lei8
20231.508.430 lei508.753 lei572.908 lei1.087.132 lei515.953 lei6
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-13.

Contracte publice (SEAP)

139

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
5
Valoare totală
5.672 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
134
Valoare totală
864.949 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare · Prahova

JM
JIVES MEDIA ADVERTISING AGENCY S.R.L.
CUI 50152935 · Mun. Ploieşti
TS
TELEGRAMA S.R.L.
CUI 41155100 · Mun. Ploieşti
AC
AGROTRENDS CONSULT SRL
CUI 37950786 · Mun. Ploieşti
PA
PROMEDIA ASR PRESS SRL
CUI 36392185 · Mun. Ploieşti
CS
CARMEDIA SERV SRL
CUI 16744953 · Mun. Ploieşti
IT
INTERNET TEAM S.R.L.
CUI 14388248 · Mun. Ploieşti

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
GRUPUL OBSERVATORUL PRAHOVEAN S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →