identitate. Intră în cont Pro
19 ANI PE PIAȚĂ

INVEST CONSTRUCT SRL

CAEN 4312 — Lucrări de pregătire a terenului
CUI 22033157J2007001789233Neplătitor TVAVerificat ANAF 01.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
55mii lei
▲ 55,3% vs. 2024
Profit net · 2025
−30mii lei
▲ 40,2% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Vechime
19ani
din 2007
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

INVEST CONSTRUCT SRL (CUI 22033157, nr. J2007001789233) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Chitila, județul Ilfov, înființată în 2007. Activitatea principală: lucrări de pregătire a terenului (CAEN 4312). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 55 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 01.11.2026.

În anul 2025, INVEST CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 55.100 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 55,3%. Rezultatul net a fost o pierdere de 29.566 lei. Datoriile totale au crescut cu 705,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (17.643 lei) depășesc activele totale (2.019 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-15.624 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-29.566 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
22033157
Nr. Reg. Comerțului
J2007001789233 · EUID ROONRC.J2007001789233
Cod CAEN
4312 — Lucrări de pregătire a terenului
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2007-07-02 (19 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Buftea
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

6 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 31 firme.

100 mN123456
  1. RENTAL STUDIOS S.R.L. · 18 m · CAEN 6820 · +1 firme la aceeași adresă
  2. ALTAL GRUP EUROPE SRL · 40 m · CAEN 4322 · +6 firme la aceeași adresă
  3. SR TEEM CONCRETE S.R.L. · 86 m · CAEN 7112 · +13 firme la aceeași adresă
  4. ELVIDA STONE S.R.L. · 89 m · CAEN 4683 · +6 firme la aceeași adresă
  5. TOTAL CRIS COM SRL · 137 m · CAEN 5211 · +8 firme la aceeași adresă
  6. THALIA Y THYCHE INVESTIMUS SRL · 137 m · CAEN 9329

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202555 mii lei▲ 55,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
15 mii30 mii45 mii61 mii2023 · cifră de afaceri: 60.500 lei2023 · profit net: -44.393 lei20232024 · cifră de afaceri: 35.480 lei2024 · profit net: -49.444 lei20242025 · cifră de afaceri: 55.100 lei55 mii2025 · profit net: -29.566 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
18 mii lei▲ 705,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniuultimul sfert
CAEN 4312 · 2.363 firme · mai sus decât 23% dintre ele
Cifră de afaceri, în județultimul sfert
Ilfov · mai sus decât 18% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-53,7% marjă · mai sus decât 13% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-53,7%
Creștere CA an/an
+55,3%
CA / salariat
55.100 lei
Datorii / active
874%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+3,7%/an
Grad de îndatorare
874%
Angajați, în timp
1 → 1 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202555.100+55,3%-29.566-53,7%17.6432.019-15.6241
202435.480−41,4%-49.444-139,4%2.19116.13313.9421
202360.500-44.393-73,4%4.72668.11163.3851
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-01.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2023-08-115845/269/2023Judecătoria Oltenitacerere de valoare redusăFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de pregătire a terenului · Ilfov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-09-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

2

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-09-11Cod CAEN45214312
2026-09-11DenumireINVEST CONSTRUCT S.R.L.INVEST CONSTRUCT SRL

Întrebări despre INVEST CONSTRUCT SRL

Este INVEST CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da. INVEST CONSTRUCT SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 01.11.2026).

Este INVEST CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Nu, INVEST CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 01.11.2026).

Ce cifră de afaceri are INVEST CONSTRUCT SRL?

În 2025, INVEST CONSTRUCT SRL a avut o cifră de afaceri de 55.100 lei, în creștere cu 55,3% față de 2024, și o pierdere netă de 29.566 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are INVEST CONSTRUCT SRL?

În 2025, INVEST CONSTRUCT SRL a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este INVEST CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care INVEST CONSTRUCT SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 01.10.2026.

Are INVEST CONSTRUCT SRL procese în instanță?

Da, INVEST CONSTRUCT SRL apare în 1 dosar pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are INVEST CONSTRUCT SRL datorii la ANAF?

INVEST CONSTRUCT SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul INVEST CONSTRUCT SRL?

Sediul social declarat al INVEST CONSTRUCT SRL este în JUD. ILFOV, SAT CHITILA ORŞ. CHITILA, STR. AUREL VLAICU.

Ce activitate are INVEST CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală declarată a INVEST CONSTRUCT SRL este „Lucrări de pregătire a terenului” (cod CAEN 4312).

Când a fost înființată INVEST CONSTRUCT SRL?

INVEST CONSTRUCT SRL a fost înregistrată pe 02.07.2007, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2007001789233.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
INVEST CONSTRUCT SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala