identitate. Intră în cont Pro
19 ANI PE PIAȚĂ

LUGASI TRANS SRL

CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
CUI 22198260J2007001966050Neplătitor TVAÎn insolvențăInactiv fiscal
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20152023 · cifră de afaceri
Firmă în procedură de insolvență. procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată Recurs impotriva inchei · stadiu: Recurs · dosar 16087/3/2025 · 19.01.2026
Sursa: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro). Verifică stadiul curent la instanță înainte de orice decizie comercială.
Cifră de afaceri · 2023
539mii lei
▲ 153,1% vs. 2022
Profit net · 2023
16mii lei
▲ 132,9% vs. 2022
Salariați
1
▼ 50,0% vs. 2022
Vechime
19ani
din 2007
În anul 2023, LUGASI TRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 538.586 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 153,1%. Rezultatul net a fost un profit de 16.310 lei. Datoriile totale au crescut cu 629,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Semnale de risc ridicat
  • Inactivă fiscal — Declarată inactivă fiscal de ANAF — atenție la tranzacții (fără drept de deducere TVA).
  • Datorii peste active — Datoriile (298.201 lei) depășesc activele totale (203.143 lei) în 2023.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
22198260
Nr. Reg. Comerțului
J2007001966050 · EUID ROONRC.J2007001966050
Cod CAEN
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2007-08-01 (19 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-09-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

10 ani
Cifra de afaceri (2023)
538.586 lei
▲ 153,1%
Profit net
16.310 lei
▲ 132,9%
Datorii
298.201 lei
▲ 629,6%
Salariați
1
▼ -1
Evoluția cifrei de afaceri
2021: 306.122 lei2022: 212.785 lei2023: 538.586 lei539 mii20212023
Evoluția profitului net
2021: -39.015 lei2022: -49.501 lei2023: 16.310 lei16 mii20212023
Evoluția numărului de salariați
2021: 32022: 22023: 1120212023

Indicatori derivați (2023)

Marjă netă
3,0%
Creștere CA an/an
+153,1%
CA / salariat
538.586 lei
Datorii / active
147%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
24,0%
Creștere medie anuală (2015–2023)
+6,1%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2023108.884 €3.297 €60.286 €41.069 €13.734 €1
202243.150 €-10.038 €8.288 €18.757 €10.469 €2
202162.210 €-7.929 €3.905 €24.456 €20.551 €3
🔒 Încă 7 ani de istoric (2014–2020) — deblochează cu Pro

Sume convertite în EUR la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2021–2023). Ultima actualizare: 2026-09-01.

Dosare în instanță

32
Dosare în care firma apare ca parte
32
Ca pârât
16
Ca debitor
16
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-05-2019233/300/2026Judecătoria Sectorul2bucuresticerere de valoare redusăFondPârât
2026-04-0111778/300/2026Judecătoria Sectorul2bucurestiCerere în anulare (OUG 119/2007)FondDebitor
2026-01-1916087/3/2025Curtea De Apel Bucurestiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată Recurs impotriva incheiRecursIntimat Debitor
2025-12-1122487/271/2025Judecătoria Oradeaordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondDebitor
2025-11-0533074/215/2025Judecătoria Craiovaordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondDebitor
2025-10-2919185/271/2025Judecătoria Oradeaordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondDebitor
2025-08-0714089/271/2025Judecătoria OradeapretenţiiFondPârât
2025-07-0912067/271/2025Judecătoria Oradeaordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondDebitor
2025-07-019255/300/2025/a1Judecătoria Sectorul2bucurestireexaminare anulare cerereFondPârât
2025-06-2618362/300/2025Judecătoria Sectorul2bucurestiordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondDebitor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Listăm cele mai recente 30 dosare din 32; restul se pot consulta pe portal.just.ro. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme similare

Transporturi rutiere de mărfuri · Municipiul București

IT
IULY TRUCK SPEDITION S.R.L.
CUI 55452453 · Sector 2 Mun. Bucureşti
RC
ROBYSTAR CONCEPT S.R.L.
CUI 55405362 · Sector 2 Mun. Bucureşti
BE
BEST EUROLINE S.R.L.
CUI 55229517 · Sector 2 Mun. Bucureşti
L&
LMC & SIH TRANS S.R.L.
CUI 55222233 · Sector 2 Mun. Bucureşti
ND
NRC DYNAMICS S.R.L.
CUI 55204415 · Sector 2 Mun. Bucureşti
CL
COREXIS LOGISTICS S.R.L.
CUI 55094061 · Sector 2 Mun. Bucureşti

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

6

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2023 încoace.

Registrul comerțului consemnează 6 modificări pentru această firmă din 2023 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-05-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
LUGASI TRANS SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →