identitate. Intră în cont Pro
19 ANI PE PIAȚĂ

PUNCT FORTE S.R.L.

CAEN 7490 — Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
CUI 22307325J04/1458/2007Neplătitor TVAVerificat ANAF 02.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
93mii lei
▼ 0,3% vs. 2024
Profit net · 2025
55mii lei
▼ 6,9% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Vechime
19ani
din 2007
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

PUNCT FORTE S.R.L. (CUI 22307325, nr. J04/1458/2007) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Bacău, județul Bacău, înființată în 2007. Activitatea principală: alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN 7490). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 93 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 02.11.2026.

În anul 2025, PUNCT FORTE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 92.517 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 0,3%. Rezultatul net a fost un profit de 55.151 lei. Datoriile totale au scăzut cu 5,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
22307325
Nr. Reg. Comerțului
J04/1458/2007 · EUID ROONRC.J04/1458/2007
Cod CAEN
7490 — Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 7491, 7499, 8009. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2007-08-23 (19 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BACĂU
Localitate
Mun. Bacău
Adresă
JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. VALEA ALBĂ
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
600003

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-02 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

3 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 8 firme.

100 mN123
  1. PALMICOM S.R.L. · 51 m · CAEN 4751 · +6 firme la aceeași adresă
  2. TEHNOLUX SRL · 55 m · CAEN 4332 · +5 firme la aceeași adresă
  3. SATBA CA-TV SRL · 77 m · CAEN 6420 · +26 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

11 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202593 mii lei▼ 0,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
23 mii46 mii70 mii93 mii2023 · cifră de afaceri: 48.588 lei2023 · profit net: 40.814 lei20232024 · cifră de afaceri: 92.769 lei2024 · profit net: 59.239 lei20242025 · cifră de afaceri: 92.517 lei93 mii2025 · profit net: 55.151 lei2025
Salariați
1
20242025
Datorii totale
17 mii lei▼ 5,1%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 7490 · 1.596 firme · mai sus decât 41% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Bacău · mai sus decât 30% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
59,6% marjă · mai sus decât 80% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
59,6%
Creștere CA an/an
-0,3%
CA / salariat
92.517 lei
Datorii / active
11%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
39,5%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+4,7%/an
Grad de îndatorare
11%

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202592.517−0,3%55.151−6,9%59,6%17.010156.714139.7041
202492.769+90,9%59.239+45,1%63,9%17.915299.454281.5391
202348.58840.81484,0%041.01441.014—
Încă 8 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-02.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. · Bacău

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

1

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 1 modificare pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre PUNCT FORTE S.R.L.

Este PUNCT FORTE S.R.L. o firmă activă?

Da. PUNCT FORTE S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 02.11.2026).

Este PUNCT FORTE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, PUNCT FORTE S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 02.11.2026).

Ce cifră de afaceri are PUNCT FORTE S.R.L.?

În 2025, PUNCT FORTE S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 92.517 lei, în scădere cu 0,3% față de 2024, și un profit net de 55.151 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are PUNCT FORTE S.R.L.?

În 2025, PUNCT FORTE S.R.L. a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este PUNCT FORTE S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care PUNCT FORTE S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 30.09.2026.

Are PUNCT FORTE S.R.L. datorii la ANAF?

PUNCT FORTE S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul PUNCT FORTE S.R.L.?

Sediul social declarat al PUNCT FORTE S.R.L. este în JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. VALEA ALBĂ.

Ce activitate are PUNCT FORTE S.R.L.?

Activitatea principală declarată a PUNCT FORTE S.R.L. este „Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.” (cod CAEN 7490).

Când a fost înființată PUNCT FORTE S.R.L.?

PUNCT FORTE S.R.L. a fost înregistrată pe 23.08.2007, cu numărul de ordine în registrul comerțului J04/1458/2007.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
PUNCT FORTE S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala