identitate. Intră în cont Pro
19 ANI PE PIAȚĂ

PROACTIV SRL

CAEN 9511 — Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
CUI 22563595J27/1353/2007Neplătitor TVAVerificat ANAF 02.11.2026ActivăLicență IGPR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
288mii lei
▲ 20,9% vs. 2024
Profit net · 2025
69mii lei
▲ 40,7% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Contracte publice
46
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

PROACTIV SRL (CUI 22563595, nr. J27/1353/2007) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Roman, județul Neamț, înființată în 2007. Activitatea principală: repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice (CAEN 9511). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 288 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 02.11.2026.

În anul 2025, PROACTIV SRL a raportat o cifră de afaceri de 287.528 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 20,9%. Rezultatul net a fost un profit de 68.625 lei. Datoriile totale au crescut cu 88,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
22563595
Nr. Reg. Comerțului
J27/1353/2007 · EUID ROONRC.J27/1353/2007
Cod CAEN
9511 — Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 9510. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2007-10-15 (19 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală ROMAN
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
NEAMŢ
Localitate
Mun. Roman
Adresă
JUD. NEAMŢ, MUN. ROMAN, STR. NICOLAE BĂLCESCU
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
611046

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-02 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 27 firme.

100 m250 mN12345678
  1. ATIPIC CONSTRUCT S.R.L. · 79 m · CAEN 4683
  2. SIM SF SRL · 197 m · CAEN 4712
  3. PETRONIU TRANS SRL · 238 m · CAEN 4941
  4. MORARIT PANIFICATIE ROMAN SA · 239 m · CAEN 1061 · +4 firme la aceeași adresă
  5. KENDRA CUCINE S.R.L. · 269 m · CAEN 4755
  6. TOP IMPACT S.R.L. · 339 m · CAEN 7112
  7. LEVELUP VET CARE S.R.L. · 354 m · CAEN 7500
  8. CAPRARU COMP SRL · 363 m · CAEN 4722

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025288 mii lei▲ 20,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
72 mii144 mii216 mii288 mii2023 · cifră de afaceri: 276.996 lei2023 · profit net: 92.914 lei20232024 · cifră de afaceri: 237.864 lei2024 · profit net: 48.758 lei20242025 · cifră de afaceri: 287.528 lei288 mii2025 · profit net: 68.625 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
153 mii lei▲ 88,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 9511 · 594 firme · mai sus decât 74% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Neamț · mai sus decât 54% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
23,9% marjă · mai sus decât 65% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
23,9%
Creștere CA an/an
+20,9%
CA / salariat
287.528 lei
Datorii / active
33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
21,6%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+2,8%/an
Grad de îndatorare
33%
Angajați, în timp
1 → 1 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025287.528+20,9%68.625+40,7%23,9%153.250470.370317.1201
2024237.864−14,1%48.758−47,5%20,5%81.428329.923248.4951
2023276.99692.91433,5%6.004227.480221.4761
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-02.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Societate de sisteme de alarmare
activități: instalare, întreținere
7364/Tvalabil05.06.2027Poliția Română (IGPR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

46

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
46
Valoare totală
208.687 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

23
Dosare în care firma apare ca parte
23
Ca reclamant
6
Ca creditor
5
Ca pârât
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-10-07425/120/2026/a1Curtea De Apel PloiesticontestaţieApelIntimat Creditor
2026-10-026012/243/2026Judecătoria Hunedoaravalidare poprire 2210/2023FondTerţ poprit
2026-08-258912/278/2026Judecătoria Petrosanivalidare poprireFondTerţ poprit
2026-08-068199/278/2026Judecătoria Petrosanivalidare poprireFondTerţ poprit
2026-07-27425/120/2026/a3Tribunalul Dambovitacontestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciarFondIntimat
2026-06-24653/42/2026Curtea De Apel Ploiestiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăRecursIntimat Creditor
2026-04-17263/57/2026Curtea De Apel Albaiulialitigiu privind achiziţiile publice DEC.914/C2/801/26.03.2026 CNSCRecursPetent
2026-04-162645/97/2025Curtea De Apel Albaiulialitigiu privind achiziţiile publiceApelIntimat Reclamant
2026-02-19990/2/2026Curtea De Apel Bucurestianulare act administrativ sentinţa arbitrală nr.100/23.12.2025FondReclamant
2026-02-17425/120/2026Tribunalul Dambovitadeschiderea procedurii la cererea debitoruluiFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice · Neamț

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

6

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 6 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2021-02-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre PROACTIV SRL

Este PROACTIV SRL o firmă activă?

Da. PROACTIV SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 02.11.2026).

Este PROACTIV SRL plătitoare de TVA?

Nu, PROACTIV SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 02.11.2026).

Ce cifră de afaceri are PROACTIV SRL?

În 2025, PROACTIV SRL a avut o cifră de afaceri de 287.528 lei, în creștere cu 20,9% față de 2024, și un profit net de 68.625 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are PROACTIV SRL?

În 2025, PROACTIV SRL a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este PROACTIV SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care PROACTIV SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 20.10.2026.

Are PROACTIV SRL procese în instanță?

Da, PROACTIV SRL apare în 23 de dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are PROACTIV SRL datorii la ANAF?

PROACTIV SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul PROACTIV SRL?

Sediul social declarat al PROACTIV SRL este în JUD. NEAMŢ, MUN. ROMAN, STR. NICOLAE BĂLCESCU.

Ce activitate are PROACTIV SRL?

Activitatea principală declarată a PROACTIV SRL este „Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice” (cod CAEN 9511).

Când a fost înființată PROACTIV SRL?

PROACTIV SRL a fost înregistrată pe 15.10.2007, cu numărul de ordine în registrul comerțului J27/1353/2007.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
PROACTIV SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala