identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

ARTEX SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA

CAEN 1421 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
CUI 227373C2005000060123Plătitor TVA din 1993Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20152025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
431mii lei
▲ 3,7% vs. 2024
Profit net · 2025
80mii lei
▼ 15,8% vs. 2024
Salariați
2
— constant
Vechime
33ani
din 1992
În anul 2025, ARTEX SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA a raportat o cifră de afaceri de 430.736 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 3,7%. Rezultatul net a fost un profit de 80.103 lei. Datoriile totale au crescut cu 9,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
227373
Nr. Reg. Comerțului
C2005000060123 · EUID ROONRC.C2005000060123
Cod CAEN
1421 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
Formă juridică
ORGANIZAŢIE COOPERATISTĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ
Data înregistrării
1992-11-27 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Formă de proprietate
Propr.cooperatista-cooperative mestesugaresti

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Cluj-Napoca
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. SAMUIEL BRASSAI, NR.7 · 4 firme aici
Cod poștal
400104

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-09-02 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
430.736 lei
▲ 3,7%
Profit net
80.103 lei
▼ 15,8%
Datorii
79.949 lei
▲ 9,8%
Salariați
2
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 407.047 lei2024: 415.277 lei2025: 430.736 lei431 mii20232025
Evoluția profitului net
2023: 172.984 lei2024: 95.090 lei2025: 80.103 lei80 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 22024: 22025: 2220232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
18,6%
Creștere CA an/an
+3,7%
CA / salariat
215.368 lei
Datorii / active
9%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
8,1%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-3,3%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025430.736 lei80.103 lei79.949 lei849.797 lei990.223 lei2
2024415.277 lei95.090 lei72.826 lei906.745 lei923.919 lei2
2023407.047 lei172.984 lei87.188 lei812.074 lei844.886 lei2
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-09-02.

Firme conectate

3

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

GS
GRACE SPARK S.R.L.
CUI 40967397 · Alte activități recreative și distractive n.c.a.
MA
MADAME ART S.R.L.
CUI 39833359 · Activități ale agențiilor de publicitate
VF
VITAL FRESH SRL
CUI 38430323 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
CONTO BIS SRL33388562în funcțiune

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte · Cluj

CT
CMD TEXTIL SOLUTION S.R.L.
CUI 54566964 · Mun. Cluj-Napoca
DA
DUA ATELIER DESIGN S.R.L.
CUI 53025731 · Mun. Cluj-Napoca
IS
IBERIA STUDIO S.R.L.
CUI 52454921 · Mun. Cluj-Napoca
SC
SPLENDID CONFECTII S.R.L.
CUI 51976706 · Mun. Cluj-Napoca
LC
LAVINE COUTURE S.R.L.
CUI 51823931 · Mun. Cluj-Napoca
AC
ALTESSE CREATIV S.R.L.
CUI 51455473 · Mun. Cluj-Napoca

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-02-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ARTEX SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →