identitate. Intră în cont Pro
18 ANI PE PIAȚĂ

PHARMICS SRL

CAEN 4646 — Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice
CUI 23200539J2008000441126Plătitor TVA din 2008RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
89,43mil lei
▲ 34,5% vs. 2024
Profit net · 2025
19,06mil lei
▲ 42,7% vs. 2024
Salariați
15
▼ 16,7% vs. 2024
Contracte publice
1.277
SEAP · activ 2026
În anul 2025, PHARMICS SRL a raportat o cifră de afaceri de 89.434.339 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 34,5%. Rezultatul net a fost un profit de 19.057.548 lei. Datoriile totale au crescut cu 21,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 15.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
23200539
Nr. Reg. Comerțului
J2008000441126 · EUID ROONRC.J2008000441126
Cod CAEN
4646 — Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2008-02-07 (18 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Cluj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Cluj-Napoca
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. BUNA ZIUA, NR.25E, AP.7 · 3 firme aici
Cod poștal

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-13 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
89.434.339 lei
▲ 34,5%
Profit net
19.057.548 lei
▲ 42,7%
Datorii
34.738.563 lei
▲ 21,4%
Salariați
15
▼ -3
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 62.612.931 lei2024: 66.499.541 lei2025: 89.434.339 lei89,43 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 14.515.115 lei2024: 13.350.414 lei2025: 19.057.548 lei19,06 mil20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 152024: 182025: 151520232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
21,3%
Creștere CA an/an
+34,5%
CA / salariat
5.962.289 lei
Datorii / active
42%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
39,9%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+19,2%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202589.434.339 lei19.057.548 lei34.738.563 lei82.506.036 lei47.801.037 lei15
202466.499.541 lei13.350.414 lei28.626.471 lei68.842.038 lei40.243.488 lei18
202362.612.931 lei14.515.115 lei33.000.628 lei67.139.604 lei34.172.081 lei15
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-13.

Contracte publice (SEAP)

1.277

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
1.277
Valoare totală
8.065.242 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme conectate

2

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

AP
ADLER PLATZ SRL
CUI 29874360 · Alte activități recreative și distractive n.c.a.
NO
NOVISANTEPHARM SRL
CUI 15469324 · Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate

FirmăCUIStare
ADLER PLATZ SRL29874360în funcțiune
AM PFERDEN PLATZ SRL32258076în funcțiune
PREMIUM TURISM M & M S.R.L.47256952în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice · Cluj

PM
PHOENIX MED IMPORT EXPORT S.R.L.
CUI 54727629 · Mun. Cluj-Napoca
NM
NAPOCA MEDICAL GRUP S.R.L.
CUI 52980845 · Mun. Cluj-Napoca
AS
AVANATUR S.R.L.
CUI 52782821 · Mun. Cluj-Napoca
KM
KRAFT MEDIKA S.R.L.
CUI 51999173 · Mun. Cluj-Napoca
MR
MED REVO S.R.L.
CUI 51892478 · Mun. Cluj-Napoca
FO
FACE ORTHODONTICS S.R.L.
CUI 51823966 · Mun. Cluj-Napoca

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
PHARMICS SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →