identitate. Intră în cont Pro
18 ANI PE PIAȚĂ

SMC TREI CONSTRUCT SRL

CAEN 4751 — Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
CUI 23544834J06/325/2008Plătitor TVA din 2021TVA la încasareVerificat ANAF 02.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2023 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2023
64mii lei
▼ 70,9% vs. 2022
Profit net · 2023
8.712lei
▼ 46,4% vs. 2022
Salariați
0
▼ 100,0% vs. 2022
Contracte publice
1
SEAP · activ 2019
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

SMC TREI CONSTRUCT SRL (CUI 23544834, nr. J06/325/2008) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Bistrița, județul Bistrița-Năsăud, înființată în 2008. Activitatea principală: comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate (CAEN 4751). Este plătitoare de TVA din 2021. În 2023 a raportat o cifră de afaceri de 64 mii lei. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 02.11.2026.

În anul 2023, SMC TREI CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 63.538 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 70,9%. Rezultatul net a fost un profit de 8.712 lei. Datoriile totale au crescut cu 5,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 0.
Semnale de atenție
  • Fără bilanț depus 2 ani — Nu apare cu situații financiare depuse la ANAF pe ultimii 2 ani (ultimul bilanț: 2023). De regulă înseamnă că firma nu mai are activitate sau nu-și respectă obligațiile de raportare.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
23544834
Nr. Reg. Comerțului
J06/325/2008 · EUID ROONRC.J06/325/2008
Cod CAEN
4751 — Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2008-03-19 (18 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Localitate
Mun. Bistriţa
Adresă
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, MUN. BISTRIŢA, STR. SUCEVEI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-02 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

7 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 79 firme.

100 m250 m500 mN1234567
  1. FANIT HMA S.R.L. · 177 m · CAEN 9510
  2. EUROSTILL-BIS SRL · 209 m · CAEN 4779 · +16 firme la aceeași adresă
  3. BOCA DENTAL DOCTORS S.R.L. · 290 m · CAEN 8623
  4. AUTOMOBILE RULATE S.R.L. · 301 m · CAEN 4781
  5. METCONFEX SRL · 394 m · CAEN 2511 · +5 firme la aceeași adresă
  6. ELYSIUM DENTAL RADIOLOGY S.R.L. · 445 m · CAEN 8691
  7. SANTOFARM SRL · 470 m · CAEN 4773 · +12 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

9 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202364 mii lei▼ 70,9% față de 2022
Cifră de afaceriProfit net
84 mii168 mii252 mii337 mii2021 · cifră de afaceri: 336.516 lei2021 · profit net: -72.433 lei20212022 · cifră de afaceri: 218.636 lei2022 · profit net: 16.265 lei20222023 · cifră de afaceri: 63.538 lei64 mii2023 · profit net: 8.712 lei2023
Salariați
0▼ 100,0%
20212023
Datorii totale
1,06 mil lei▲ 5,6%
20212023

Indicatori 2023

Marjă netă
13,7%
Creștere CA an/an
-70,9%
Datorii / active
97%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
26,4%
Creștere medie anuală (2016–2023)
-34,9%/an

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202363.538−70,9%8.712−46,4%13,7%1.061.8651.092.27132.9650
2022218.636−35,0%16.2657,4%1.005.2311.026.92524.2532
2021336.516-72.433-21,5%1.180.4091.188.2817.9884
Încă 6 ani de istoric (2014–2020)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2021–2023). Ultima actualizare: 2026-11-02.

Contracte publice (SEAP)

1

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
1.345 lei
Ultimul an
2019

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2023-05-084414/190/2023Judecătoria Bistritacerere de valoare redusăFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate · Bistrița-Năsăud

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

1

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 1 modificare pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre SMC TREI CONSTRUCT SRL

Este SMC TREI CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da. SMC TREI CONSTRUCT SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 02.11.2026).

Este SMC TREI CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, SMC TREI CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 25.02.2021 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 02.11.2026). Codul de TVA este RO23544834.

Ce cifră de afaceri are SMC TREI CONSTRUCT SRL?

În 2023, SMC TREI CONSTRUCT SRL a avut o cifră de afaceri de 63.538 lei, în scădere cu 70,9% față de 2022, și un profit net de 8.712 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are SMC TREI CONSTRUCT SRL?

În 2023, SMC TREI CONSTRUCT SRL a raportat un număr mediu de 0 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este SMC TREI CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care SMC TREI CONSTRUCT SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 21.10.2026.

Are SMC TREI CONSTRUCT SRL procese în instanță?

Da, SMC TREI CONSTRUCT SRL apare în 1 dosar pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are SMC TREI CONSTRUCT SRL datorii la ANAF?

SMC TREI CONSTRUCT SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul SMC TREI CONSTRUCT SRL?

Sediul social declarat al SMC TREI CONSTRUCT SRL este în JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, MUN. BISTRIŢA, STR. SUCEVEI.

Ce activitate are SMC TREI CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală declarată a SMC TREI CONSTRUCT SRL este „Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate” (cod CAEN 4751).

Când a fost înființată SMC TREI CONSTRUCT SRL?

SMC TREI CONSTRUCT SRL a fost înregistrată pe 19.03.2008, cu numărul de ordine în registrul comerțului J06/325/2008.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SMC TREI CONSTRUCT SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala