identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

GENBEB COM PROD SRL

CAEN 4782 — Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
CUI 2377857J1992006539402Plătitor TVA din 1996Verificat ANAF 27.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
250mii lei
▼ 38,8% vs. 2024
Profit net · 2025
23mii lei
▲ 156,6% vs. 2024
Salariați
5
▼ 28,6% vs. 2024
Vechime
33ani
din 1992
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

GENBEB COM PROD SRL (CUI 2377857, nr. J1992006539402) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 1992. Activitatea principală: comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN 4782). Este plătitoare de TVA din 1996. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 250 mii lei și 5 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 27.10.2026.

În anul 2025, GENBEB COM PROD SRL a raportat o cifră de afaceri de 249.578 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 38,8%. Rezultatul net a fost un profit de 23.132 lei. Datoriile totale au scăzut cu 29,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 5.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (374.696 lei) depășesc activele totale (51.262 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-323.434 lei) în bilanțul depus pe 2025.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
2377857
Nr. Reg. Comerțului
J1992006539402 · EUID ROONRC.J1992006539402
Cod CAEN
4782 — Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1992-12-10 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 2 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, SOS. ANDRONACHE
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
22522

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-27 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN12345678
  1. BOBE MC SRL · 26 m · CAEN 4712
  2. REAL MODIFAR SRL · 30 m · CAEN 4941 · +4 firme la aceeași adresă
  3. ALEX-PAN MARKET S.R.L. · 35 m · CAEN 4711
  4. M.T. PRINT 99 S.R.L. · 35 m · CAEN 8299 · +1 firme la aceeași adresă
  5. N&G IMOBILIARE RESIDENCE S.R.L. · 37 m · CAEN 6810
  6. MONDIAL QUALITY EXIM SRL · 43 m · CAEN 4711
  7. RUSTI IMPEX SRL · 45 m · CAEN 6820 · +6 firme la aceeași adresă
  8. ENACHE MARKET S.R.L. · 47 m · CAEN 4719 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025250 mii lei▼ 38,8% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
158 mii316 mii473 mii631 mii2023 · cifră de afaceri: 631.227 lei2023 · profit net: 62.524 lei20232024 · cifră de afaceri: 407.924 lei2024 · profit net: -40.835 lei20242025 · cifră de afaceri: 249.578 lei250 mii2025 · profit net: 23.132 lei2025
Salariați
5▼ 28,6%
20232025
Datorii totale
375 mii lei▼ 29,4%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 4782 · 4.413 firme · mai sus decât 36% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Municipiul București · mai sus decât 48% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
9,3% marjă · mai sus decât 74% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
9,3%
Creștere CA an/an
-38,8%
CA / salariat
49.916 lei
Datorii / active
731%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-11,0%/an
Lichiditate curentă
0,14
Grad de îndatorare
731%
Scor Z-Altman
-9,99 (zonă de risc)
Angajați, în timp
15 → 5 (2021–2025, -67%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025249.578−38,8%23.1329,3%374.69651.262-323.4345
2024407.924−35,4%-40.835−165%-10,0%530.601176.672-353.9297
2023631.22762.5249,9%585.309272.215-313.0949
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-27.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2024-10-0429989/4/2024Judecătoria Sectorul4bucurestivalidare poprire dosar executare nr. 1119/2016FondTerţ poprit

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
NELU SERV SRL13883710în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 268 mii lei, 6 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-10-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre GENBEB COM PROD SRL

Este GENBEB COM PROD SRL o firmă activă?

Da. GENBEB COM PROD SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 27.10.2026).

Este GENBEB COM PROD SRL plătitoare de TVA?

Da, GENBEB COM PROD SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.01.1996 (verificare ANAF din 27.10.2026). Codul de TVA este RO2377857.

Ce cifră de afaceri are GENBEB COM PROD SRL?

În 2025, GENBEB COM PROD SRL a avut o cifră de afaceri de 249.578 lei, în scădere cu 38,8% față de 2024, și un profit net de 23.132 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are GENBEB COM PROD SRL?

În 2025, GENBEB COM PROD SRL a raportat un număr mediu de 5 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este GENBEB COM PROD SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care GENBEB COM PROD SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 28.09.2026.

Are GENBEB COM PROD SRL procese în instanță?

Da, GENBEB COM PROD SRL apare în 1 dosar pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are GENBEB COM PROD SRL datorii la ANAF?

GENBEB COM PROD SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul GENBEB COM PROD SRL?

Sediul social declarat al GENBEB COM PROD SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, SOS. ANDRONACHE.

Ce activitate are GENBEB COM PROD SRL?

Activitatea principală declarată a GENBEB COM PROD SRL este „Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe” (cod CAEN 4782).

Când a fost înființată GENBEB COM PROD SRL?

GENBEB COM PROD SRL a fost înregistrată pe 10.12.1992, cu numărul de ordine în registrul comerțului J1992006539402.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
GENBEB COM PROD SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala