identitate. Intră în cont Pro
18 ANI PE PIAȚĂ

VALACHIA APEX S.R.L.

CAEN 2511 — Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
CUI 24299784J08/2097/2008Plătitor TVA din 2008Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
37,82mil lei
▲ 6,2% vs. 2024
Profit net · 2025
2,10mil lei
▲ 996,6% vs. 2024
Salariați
60
▼ 6,3% vs. 2024
Vechime
18ani
din 2008
În anul 2025, VALACHIA APEX S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 37.823.985 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 6,2%. Rezultatul net a fost un profit de 2.095.535 lei. Datoriile totale au scăzut cu 31,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 60.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
24299784
Nr. Reg. Comerțului
J08/2097/2008 · EUID ROONRC.J08/2097/2008
Cod CAEN
2511 — Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2008-08-07 (18 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Braşov
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton si strain

Sediu și contact

Județ
BRAŞOV
Localitate
Com. Cristian
Adresă
JUD. BRAŞOV, SAT CRISTIAN COM. CRISTIAN, ALEEA DUVENBECK, NR.3 · 2 firme aici
Cod poștal
507055

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-14 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
37.823.985 lei
▲ 6,2%
Profit net
2.095.535 lei
▲ 996,6%
Datorii
11.435.800 lei
▼ 31,5%
Salariați
60
▼ -4
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 24.240.951 lei2024: 35.600.647 lei2025: 37.823.985 lei37,82 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 7.703 lei2024: -233.732 lei2025: 2.095.535 lei2,10 mil20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 612024: 642025: 606020232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
5,5%
Creștere CA an/an
+6,2%
CA / salariat
630.400 lei
Datorii / active
66%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
35,6%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+7,5%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202537.823.985 lei2.095.535 lei11.435.800 lei17.298.775 lei5.887.417 lei60
202435.600.647 lei-233.732 lei16.687.834 lei28.756.395 lei12.087.930 lei64
202324.240.951 lei7.703 lei9.966.234 lei22.278.331 lei12.321.662 lei61
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-14.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

RA
ROMANIA-APEX HEAT-TRANSFER SRL
CUI 24121301 · Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
ROMANIA-APEX HEAT-TRANSFER SRL24121301în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · Brașov

PS
PROFNORTH STEEL S.R.L.
CUI 55411267 · Sat Sânpetru Com. Sânpetru
MP
MMA PRO TEHNIC S.R.L.
CUI 55216045 · Mun. Braşov
BV
BC VISION S.R.L.
CUI 54662767 · Mun. Braşov
EM
EPURE METAL INOX S.R.L.
CUI 54147710 · Sat Drăguş Com. Drăguş
IP
IRON POWER S.R.L.
CUI 52774217 · Mun. Codlea
DL
DEKA LASER S.R.L.
CUI 52704831 · Sat Beclean Com. Beclean

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2021 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2021 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
VALACHIA APEX S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →