identitate. Intră în cont Pro
18 ANI PE PIAȚĂ

FORMAROM SRL

CAEN 8559 — Alte forme de învățământ n.c.a.
CUI 24378330J01/1060/2008Neplătitor TVAVerificat ANAF 17.10.2026ActivăAcreditat ANOFM
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
173mii lei
▲ 29,2% vs. 2024
Profit net · 2025
16mii lei
▲ 136,4% vs. 2024
Salariați
—
Contracte publice
80
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, FORMAROM SRL a raportat o cifră de afaceri de 173.000 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 29,2%. Rezultatul net a fost un profit de 15.982 lei. Datoriile totale au crescut cu 12,3% față de anul anterior.
Semnale de risc ridicat
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-90.614 lei) în bilanțul depus pe 2025.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
24378330
Nr. Reg. Comerțului
J01/1060/2008 · EUID ROONRC.J01/1060/2008
Cod CAEN
8559 — Alte forme de învățământ n.c.a.
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2008-08-26 (18 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Alba
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ALBA
Localitate
Mun. Alba Iulia
Adresă
JUD. ALBA, MUN. ALBA IULIA, STR. VLĂDEASA · 4 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-17 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 2 firme.

100 mN12345678
  1. PODOTEHNIE CIPRI S.R.L. · 21 m · CAEN 162
  2. MAXITRAILER S.R.L. · 23 m · CAEN 7712 · +1 firme la aceeași adresă
  3. BARNA IOAN CORVIN S.R.L. · 33 m · CAEN 4100
  4. KTX DEV S.R.L. · 52 m · CAEN 6210
  5. ARCE INVEST S.R.L. · 56 m · CAEN 4725
  6. NICO SRL · 58 m · CAEN 4941
  7. CARBOX ENTERPRISES SRL · 68 m · CAEN 2620 · +1 firme la aceeași adresă
  8. SIM DAV SRL · 69 m · CAEN 4941

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025173 mii lei▲ 29,2% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
43 mii87 mii130 mii173 mii2023 · cifră de afaceri: 75.960 lei2023 · profit net: -68.325 lei20232024 · cifră de afaceri: 133.940 lei2024 · profit net: -43.884 lei20242025 · cifră de afaceri: 173.000 lei173 mii2025 · profit net: 15.982 lei2025
Salariați
—
20232024
Datorii totale
147 mii lei▲ 12,3%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 8559 · 8.176 firme · mai sus decât 60% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Alba · mai sus decât 44% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
9,2% marjă · mai sus decât 43% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
9,2%
Creștere CA an/an
+29,2%
Datorii / active
90%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-2,3%/an
Grad de îndatorare
90%
Angajați, în timp
3 → 1 (2021–2024, -67%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025173.000+29,2%15.9829,2%147.344163.711-90.614—
2024133.940+76,3%-43.884-32,8%131.169475.146-111.9591
202375.960-68.325-89,9%143.763545.098-68.0752
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-17.

Autorizări și licențe

3

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Furnizor de formare profesională a adulților autorizat (RNFFPA)
39 programe autorizate (39 neretrase), ultima autorizație 2010-04-06; LUCRATOR IN TRICOTAJE CONFECTII, LUCRATOR IN CONFECTII PIELE SI INLOCUITOR, OSPATAR (CHELNER) VANZATOR IN UNITATI DE ALIMENTATIE, LUCRATOR IN COMERT, BUCATAR, BRUTAR
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
39expirat06.04.2014Registrul Național al Furnizorilor de Formare Profesională (AJPIS)
lista din 04.10.2026
Furnizor de formare profesională a adulților autorizat (RNFFPA)
5 programe autorizate (5 neretrase), ultima autorizație 2009-04-30; FIERAR BETONIST MONTATOR PREFEBRICATE, LUCRATOR IN IZOLATII, INSPECTOR PROTECTIE CIVILA, LUCRATOR IN TAMPARIE, LUCRATOR IN STRUCTURI PENTRU CONSTRUCTII
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
60expirat30.04.2013Registrul Național al Furnizorilor de Formare Profesională (AJPIS)
lista din 04.10.2026
Furnizor de servicii de ocupare acreditat
INFORMARE ŞI CONSILIERE
—valabil—ANOFM
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

80

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
4
Valoare totală
3.053 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
76
Valoare totală
9.281.443 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme conectate

3

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
NATURSOAP SRL34410269radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 1 active, cifră de afaceri cumulată 193 mii lei, 1 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Alte forme de învățământ n.c.a. · Alba

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

2

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 2 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-12-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
FORMAROM SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →