identitate. Intră în cont Pro
17 ANI PE PIAȚĂ

VANIS DRIVE S.R.L.

CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
CUI 24781960J2022005115237Neplătitor TVAVerificat ANAF 02.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
18mii lei
▼ 97,1% vs. 2024
Profit net · 2025
−49mii lei
▼ 114,0% vs. 2024
Salariați
—
Vechime
17ani
din 2008
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

VANIS DRIVE S.R.L. (CUI 24781960, nr. J2022005115237) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Dudu, comuna Chiajna, județul Ilfov, înființată în 2008. Activitatea principală: transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 18 mii lei. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 02.11.2026.

În anul 2025, VANIS DRIVE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 17.650 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 97,1%. Rezultatul net a fost o pierdere de 48.736 lei. Datoriile totale au crescut cu 183,0% față de anul anterior.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-48.736 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
24781960
Nr. Reg. Comerțului
J2022005115237 · EUID ROONRC.J2022005115237
Cod CAEN
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2008-11-24 (17 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ILFOV
Localitate
Sat Dudu Com. Chiajna
Adresă
JUD. ILFOV, SAT DUDU COM. CHIAJNA, STR. TINERETULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
77041

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-02 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

4 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 12 firme.

100 mN1234
  1. THE PRETTY BLOSSOMS S.R.L. · 42 m · CAEN 5911 · +2 firme la aceeași adresă
  2. LEVA CONSTRUCT SRL · 42 m · CAEN 4120 · +16 firme la aceeași adresă
  3. AMD CLEAN DROP S.R.L. · 43 m · CAEN 8122 · +14 firme la aceeași adresă
  4. LIVCONSTRUCT ACTIV S.R.L. · 66 m · CAEN 4120 · +4 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202518 mii lei▼ 97,1% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
152 mii305 mii457 mii609 mii2023 · cifră de afaceri: 547.700 lei2023 · profit net: 289.672 lei20232024 · cifră de afaceri: 609.005 lei2024 · profit net: 348.686 lei20242025 · cifră de afaceri: 17.650 lei18 mii2025 · profit net: -48.736 lei2025
Salariați
—
20232024
Datorii totale
37 mii lei▲ 183,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniuultimul sfert
CAEN 4941 · 34.824 firme · mai sus decât 6% dintre ele
Cifră de afaceri, în județultimul sfert
Ilfov · mai sus decât 9% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-276,1% marjă · mai sus decât 2% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-276,1%
Creștere CA an/an
-97,1%
Datorii / active
15%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-23,4%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-27,1%/an
Grad de îndatorare
15%

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202517.650−97,1%-48.736−114%-276,1%37.180245.319208.139—
2024609.005+11,2%348.686+20,4%57,3%13.140362.655349.5151
2023547.700289.67252,9%265.564386.262120.6981
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-02.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Transporturi rutiere de mărfuri · Ilfov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

6

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 6 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-07-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

1

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-08-14Statut TVAPlătitor TVANeplătitor TVA

Întrebări despre VANIS DRIVE S.R.L.

Este VANIS DRIVE S.R.L. o firmă activă?

Da. VANIS DRIVE S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 02.11.2026).

Este VANIS DRIVE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, VANIS DRIVE S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 02.11.2026).

Ce cifră de afaceri are VANIS DRIVE S.R.L.?

În 2025, VANIS DRIVE S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 17.650 lei, în scădere cu 97,1% față de 2024, și o pierdere netă de 48.736 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Este VANIS DRIVE S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care VANIS DRIVE S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 02.10.2026.

Are VANIS DRIVE S.R.L. datorii la ANAF?

VANIS DRIVE S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul VANIS DRIVE S.R.L.?

Sediul social declarat al VANIS DRIVE S.R.L. este în JUD. ILFOV, SAT DUDU COM. CHIAJNA, STR. TINERETULUI.

Ce activitate are VANIS DRIVE S.R.L.?

Activitatea principală declarată a VANIS DRIVE S.R.L. este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941).

Când a fost înființată VANIS DRIVE S.R.L.?

VANIS DRIVE S.R.L. a fost înregistrată pe 24.11.2008, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2022005115237.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
VANIS DRIVE S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala