identitate. Intră în cont Pro
17 ANI PE PIAȚĂ

CLAUSS PREST GROUP SRL

CAEN 4683 — Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
CUI 25346310J2009000678220Plătitor TVA din 2023RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20202025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
2,66mil lei
▲ 58,5% vs. 2024
Profit net · 2025
177mii lei
▲ 69,0% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Vechime
17ani
din 2009
În anul 2025, CLAUSS PREST GROUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.658.283 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 58,5%. Rezultatul net a fost un profit de 176.963 lei. Datoriile totale au crescut cu 45,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
25346310
Nr. Reg. Comerțului
J2009000678220 · EUID ROONRC.J2009000678220
Cod CAEN
4683 — Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2009-03-25 (17 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
IAŞI
Localitate
Sat Lunca Cetăţuii Com. Ciurea
Adresă
JUD. IAŞI, SAT LUNCA CETĂŢUII COM. CIUREA, STR. PETALELOR, NR.3 · 2 firme aici
Cod poștal
707085
Telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-28 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

6 ani
Cifra de afaceri (2025)
2.658.283 lei
▲ 58,5%
Profit net
176.963 lei
▲ 69,0%
Datorii
374.429 lei
▲ 45,4%
Salariați
1
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 328.792 lei2024: 1.677.611 lei2025: 2.658.283 lei2,66 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 16.069 lei2024: 104.728 lei2025: 176.963 lei177 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 12024: 12025: 1120232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
6,7%
Creștere CA an/an
+58,5%
CA / salariat
2.658.283 lei
Datorii / active
57%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
95,3%
Creștere medie anuală (2020–2025)
+140,3%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025527.113 €35.090 €74.246 €130.776 €36.826 €1
2024337.235 €21.053 €51.753 €113.508 €25.212 €1
202366.471 €3.249 €23.619 €29.022 €4.183 €1
🔒 Încă 3 ani de istoric (2020–2022) — deblochează cu Pro

Sume convertite în EUR la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-28.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

RS
ROBROOF S.R.L.
CUI 54717803 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · Iași

KA
KLINKER ART SOLUTIONS S.R.L.
CUI 50824904 · Sat Lunca Cetăţuii Com. Ciurea
CB
COLECT BUSINESS S.R.L.
CUI 50632313 · Sat Lunca Cetăţuii Com. Ciurea
OV
OMNIA VERTEX S.R.L.
CUI 54902622 · Mun. Iaşi
PC
PHOMI CONSTRUCT S.R.L.
CUI 54806790 · Mun. Iaşi
DG
DAWIN GROUP S.R.L.
CUI 54806757 · Mun. Iaşi
LD
LIVENTO DESIGN S.R.L.
CUI 54730462 · Sat Breazu Com. Rediu

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-07-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
CLAUSS PREST GROUP SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →