identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

COOPERATIVA DE CONSUM SAVADISLA SOCIETATE COOPERATIVA

CAEN 6820 — Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
CUI 256484C2005000022121Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 30.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
31mii €
▲ 20,5% vs. 2024
Profit net · 2025
6.290€
▼ 16,3% vs. 2024
Salariați
2
— constant
Vechime
33ani
din 1992
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

COOPERATIVA DE CONSUM SAVADISLA SOCIETATE COOPERATIVA (CUI 256484, nr. C2005000022121) este o cooperativă activă din Săvădisla, județul Cluj, înființată în 1992. Activitatea principală: închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820). Este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 154 mii lei și 2 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 30.10.2026.

În anul 2025, COOPERATIVA DE CONSUM SAVADISLA SOCIETATE COOPERATIVA a raportat o cifră de afaceri de 154.424 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 22,1%. Rezultatul net a fost un profit de 31.719 lei. Datoriile totale au scăzut cu 36,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
256484
Nr. Reg. Comerțului
C2005000022121 · EUID ROONRC.C2005000022121
Cod CAEN
6820 — Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
ORGANIZAŢIE COOPERATISTĂ DE CONSUM
Data înregistrării
1992-11-27 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Formă de proprietate
Propr.cooperatista-cooperative de consum

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-30 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

2 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 4 firme.

100 mN12
  1. GEBA ST IMPORT EXPORT SRL · 52 m · CAEN 6820 · +1 firme la aceeași adresă
  2. STEINER S.R.L. · 175 m · CAEN 1596 · +3 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202531 mii €▲ 20,5% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
7.65515 mii23 mii31 mii2023 · cifră de afaceri: 24.210 €2023 · profit net: 13.409 €20232024 · cifră de afaceri: 25.419 €2024 · profit net: 7.512 €20242025 · cifră de afaceri: 30.621 €31 mii2025 · profit net: 6.290 €2025
Salariați
2
20232025
Datorii totale
7.524 €▼ 37,7%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 6820 · 14.793 firme · mai sus decât 39% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Cluj · mai sus decât 42% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
20,5% marjă · mai sus decât 50% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
20,5%
Creștere CA an/an
+20,5%
CA / salariat
15.310 €
Datorii / active
6%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5,3%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+1,7%/an
Lichiditate curentă
2,63
Grad de îndatorare
6%
Scor Z-Altman
11,22 (zonă sigură)
Angajați, în timp
1 → 2 (2021–2025, +100%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în euro

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202530.621+20,5%6.290−16,3%20,5%7.524125.471117.9472
202425.419+5,0%7.512−44,0%29,6%12.081125.316113.2352
202324.21013.40955,4%14.633120.959106.3261
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume convertite în euro la cursul mediu anual BNR al fiecărui an (de exemplu 2025: 1 € = 5,0431 lei); original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-30.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · Cluj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

13

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 13 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-07-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre COOPERATIVA DE CONSUM SAVADISLA SOCIETATE COOPERATIVA

Este COOPERATIVA DE CONSUM SAVADISLA SOCIETATE COOPERATIVA o firmă activă?

Da. COOPERATIVA DE CONSUM SAVADISLA SOCIETATE COOPERATIVA este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 30.10.2026).

Este COOPERATIVA DE CONSUM SAVADISLA SOCIETATE COOPERATIVA plătitoare de TVA?

Da, COOPERATIVA DE CONSUM SAVADISLA SOCIETATE COOPERATIVA este înregistrată în scopuri de TVA din 01.07.1993 (verificare ANAF din 30.10.2026). Codul de TVA este RO256484.

Ce cifră de afaceri are COOPERATIVA DE CONSUM SAVADISLA SOCIETATE COOPERATIVA?

În 2025, COOPERATIVA DE CONSUM SAVADISLA SOCIETATE COOPERATIVA a avut o cifră de afaceri de 154.424 lei, în creștere cu 22,1% față de 2024, și un profit net de 31.719 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are COOPERATIVA DE CONSUM SAVADISLA SOCIETATE COOPERATIVA?

În 2025, COOPERATIVA DE CONSUM SAVADISLA SOCIETATE COOPERATIVA a raportat un număr mediu de 2 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este COOPERATIVA DE CONSUM SAVADISLA SOCIETATE COOPERATIVA în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care COOPERATIVA DE CONSUM SAVADISLA SOCIETATE COOPERATIVA să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 29.09.2026.

Are COOPERATIVA DE CONSUM SAVADISLA SOCIETATE COOPERATIVA datorii la ANAF?

COOPERATIVA DE CONSUM SAVADISLA SOCIETATE COOPERATIVA nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul COOPERATIVA DE CONSUM SAVADISLA SOCIETATE COOPERATIVA?

Sediul social declarat al COOPERATIVA DE CONSUM SAVADISLA SOCIETATE COOPERATIVA este în JUD. CLUJ, SAT SĂVĂDISLA COM. SĂVĂDISLA, STR. PRINCIPALA.

Ce activitate are COOPERATIVA DE CONSUM SAVADISLA SOCIETATE COOPERATIVA?

Activitatea principală declarată a COOPERATIVA DE CONSUM SAVADISLA SOCIETATE COOPERATIVA este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820).

Când a fost înființată COOPERATIVA DE CONSUM SAVADISLA SOCIETATE COOPERATIVA?

COOPERATIVA DE CONSUM SAVADISLA SOCIETATE COOPERATIVA a fost înregistrată pe 27.11.1992, cu numărul de ordine în registrul comerțului C2005000022121.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
COOPERATIVA DE CONSUM SAVADISLA SOCIETATE COOPERATIVA — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala