identitate. Intră în cont Pro
17 ANI PE PIAȚĂ

CONTEC FOODS INGREDIENTS S.R.L.

CAEN 2014 — Fabricarea altor produse chimice organice, de bază
CUI 25735229J2009001486239Plătitor TVA din 2009RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
1,74mil lei
▼ 32,2% vs. 2024
Profit net · 2025
−141mii lei
▼ 719,4% vs. 2024
Salariați
4
▼ 20,0% vs. 2024
Vechime
17ani
din 2009
În anul 2025, CONTEC FOODS INGREDIENTS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.736.240 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 32,2%. Rezultatul net a fost o pierdere de 140.566 lei. Datoriile totale au scăzut cu 4,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 4.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (2.374.541 lei) depășesc activele totale (2.367.067 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-7.474 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-140.566 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
25735229
Nr. Reg. Comerțului
J2009001486239 · EUID ROONRC.J2009001486239
Cod CAEN
2014 — Fabricarea altor produse chimice organice, de bază
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2009-07-02 (17 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton si strain

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-08 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
1.736.240 lei
▼ 32,2%
Profit net
-140.566 lei
▼ 719,4%
Datorii
2.374.541 lei
▼ 4,9%
Salariați
4
▼ -1
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 6.104.579 lei2024: 2.560.844 lei2025: 1.736.240 lei1,74 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 562.619 lei2024: 22.695 lei2025: -140.566 lei−141 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 62024: 52025: 4420232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
-8,1%
Creștere CA an/an
-32,2%
CA / salariat
434.060 lei
Datorii / active
100%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-11,8%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.736.240 lei-140.566 lei2.374.541 lei2.367.067 lei-7.474 lei4
20242.560.844 lei22.695 lei2.496.123 lei2.629.215 lei133.092 lei5
20236.104.579 lei562.619 lei1.752.262 lei3.539.810 lei1.787.548 lei6
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-08.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

11 firme afiliate · 3 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
CONTEC FERMENTATION SRL32882079în funcțiune
CONTEC FOODS SRL14041515în funcțiune
CONTEC GOURMET SRL27423240în funcțiune
INTERSTAR GROUP SRL4198084radiată
MARATHON ASSET SRL38507087în funcțiune
MARATHON DEVELOPMENT 82 S.R.L.397521în funcțiune
MARATHON DISTRIBUTION GROUP SRL3379619în funcțiune
MARATHON HOLDING S.R.L.49476733în funcțiune
MARATHON TEAM IMPEX SRL387498radiată
SAREROM S.R.L.24255982în funcțiune
WEST DISTRIBUTION SRL9864388radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea altor produse chimice organice, de bază · Ilfov

CP
COMAN PRODUCT FILIALA BUCURESTI SRL
CUI 14962811 · Orş. Voluntari

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

13

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 13 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-06-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
CONTEC FOODS INGREDIENTS S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →