identitate. Intră în cont Pro
16 ANI PE PIAȚĂ

OBSERVACIONES AUTO SRL

CAEN 4782 — Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
CUI 26519991J2010000062094Neplătitor TVAVerificat ANAF 02.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
28mii €
▼ 3,9% vs. 2024
Profit net · 2025
10mii €
▼ 20,0% vs. 2024
Salariați
—
Vechime
16ani
din 2010
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

OBSERVACIONES AUTO SRL (CUI 26519991, nr. J2010000062094) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Brăila, județul Brăila, înființată în 2010. Activitatea principală: comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN 4782). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 142 mii lei. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 02.11.2026.

În anul 2025, OBSERVACIONES AUTO SRL a raportat o cifră de afaceri de 141.864 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 2,6%. Rezultatul net a fost un profit de 51.249 lei. Datoriile totale au crescut cu 714,4% față de anul anterior.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
26519991
Nr. Reg. Comerțului
J2010000062094 · EUID ROONRC.J2010000062094
Cod CAEN
4782 — Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2010-02-15 (16 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BRĂILA
Localitate
Mun. Brăila
Adresă
JUD. BRĂILA, MUN. BRĂILA, ŞOS. BUZĂULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
810295

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-02 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

4 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 59 firme.

100 m250 mN1234
  1. INTERSERV SRL · 255 m · CAEN 5611 · +2 firme la aceeași adresă
  2. EAST POINT SRL · 261 m · CAEN 4683
  3. TTS PORTURI FLUVIALE SRL GALATI SUCURSALA BRAILA · 262 m · CAEN 5224 · +19 firme la aceeași adresă
  4. SILURUS MARKET S.R.L. · 280 m · CAEN 4120 · +15 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202528 mii €▼ 3,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
9.11918 mii27 mii36 mii2023 · cifră de afaceri: 36.476 €2023 · profit net: 13.060 €20232024 · cifră de afaceri: 29.274 €2024 · profit net: 12.697 €20242025 · cifră de afaceri: 28.130 €28 mii2025 · profit net: 10.162 €2025
Salariați
—
Datorii totale
17 mii €▲ 703,3%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 4782 · 4.413 firme · mai sus decât 25% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Brăila · mai sus decât 37% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 10%
36,1% marjă · mai sus decât 96% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
36,1%
Creștere CA an/an
-3,9%
Datorii / active
20%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
14,3%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-4,1%/an
Grad de îndatorare
20%

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în euro

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202528.130−3,9%10.162−20,0%36,1%17.40988.68171.271—
202429.274−19,7%12.697−2,8%43,4%2.16764.11861.951—
202336.47613.06035,8%3.32252.85749.535—
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume convertite în euro la cursul mediu anual BNR al fiecărui an (de exemplu 2025: 1 € = 5,0431 lei); original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-02.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · Brăila

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-11-13.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre OBSERVACIONES AUTO SRL

Este OBSERVACIONES AUTO SRL o firmă activă?

Da. OBSERVACIONES AUTO SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 02.11.2026).

Este OBSERVACIONES AUTO SRL plătitoare de TVA?

Nu, OBSERVACIONES AUTO SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 02.11.2026).

Ce cifră de afaceri are OBSERVACIONES AUTO SRL?

În 2025, OBSERVACIONES AUTO SRL a avut o cifră de afaceri de 141.864 lei, în scădere cu 2,6% față de 2024, și un profit net de 51.249 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Este OBSERVACIONES AUTO SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care OBSERVACIONES AUTO SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 29.09.2026.

Are OBSERVACIONES AUTO SRL datorii la ANAF?

OBSERVACIONES AUTO SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul OBSERVACIONES AUTO SRL?

Sediul social declarat al OBSERVACIONES AUTO SRL este în JUD. BRĂILA, MUN. BRĂILA, ŞOS. BUZĂULUI.

Ce activitate are OBSERVACIONES AUTO SRL?

Activitatea principală declarată a OBSERVACIONES AUTO SRL este „Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe” (cod CAEN 4782).

Când a fost înființată OBSERVACIONES AUTO SRL?

OBSERVACIONES AUTO SRL a fost înregistrată pe 15.02.2010, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2010000062094.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
OBSERVACIONES AUTO SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala