identitate. Intră în cont Pro
16 ANI PE PIAȚĂ

HUNT OIL COMPANY OF ROMANIA SRL

CAEN 610 — Extracția petrolului brut
CUI 27102380J40/6441/2010Neplătitor TVARadiată
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162024 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2024
702mii lei
▲ 3.231,4% vs. 2023
Profit net · 2024
−20,44mil lei
▲ 68,0% vs. 2023
Salariați
17
▼ 19,0% vs. 2023
Vechime
16ani
din 2010
În anul 2024, HUNT OIL COMPANY OF ROMANIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 702.469 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 3.231,4%. Rezultatul net a fost o pierdere de 20.437.301 lei. Datoriile totale au scăzut cu 100,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 17.
Semnale de risc ridicat
  • Firmă radiată — Societatea nu mai figurează activă în registru.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2024 (-20.437.301 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
27102380
Nr. Reg. Comerțului
J40/6441/2010 · EUID ROONRC.J40/6441/2010
Cod CAEN
610 — Extracția petrolului brut
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2010-06-25 (16 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, ŞOS. BUCUREŞTI-PLOIEŞTI, NR.19-21, ET.4
Cod poștal
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-09-03 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

11 ani
Cifra de afaceri (2024)
702.469 lei
▲ 3.231,4%
Profit net
-20.437.301 lei
▲ 68,0%
Datorii
12.434 lei
▼ 100,0%
Salariați
17
▼ -4
Evoluția cifrei de afaceri
2022: 26.849.220 lei2023: 21.086 lei2024: 702.469 lei702 mii20222024
Evoluția profitului net
2022: -40.217.468 lei2023: -63.853.813 lei2024: -20.437.301 lei−20,44 mil20222024
Evoluția numărului de salariați
2022: 222023: 212024: 171720222024

Indicatori derivați (2024)

Marjă netă
-2.909,4%
Creștere CA an/an
+3.231,4%
CA / salariat
41.322 lei
Datorii / active
0%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-284,3%
Creștere medie anuală (2016–2024)
-27,4%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2024702.469 lei-20.437.301 lei12.434 lei7.198.271 lei7.187.709 lei17
202321.086 lei-63.853.813 lei85.663.844 lei45.978.880 lei-41.355.135 lei21
202226.849.220 lei-40.217.468 lei64.201.424 lei58.121.990 lei-7.765.011 lei22
🔒 Încă 8 ani de istoric (2014–2021) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2022–2024). Ultima actualizare: 2026-09-03.

Dosare în instanță

3
Dosare în care firma apare ca parte
3
Ca pârât
3
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2023-01-181089/282/2019Tribunalul Prahovarevendicare imobiliară obligatia de a faceApelApelant Pârât
2019-11-121089/282/2019Judecătoria Ploiestirevendicare imobiliară obligatia de a faceFondPârât
2019-07-231089/282/2019Judecătoria Pogoanelerevendicare imobiliară obligatia de a faceFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Extracția petrolului brut · Municipiul București

ME
MAZARINE ENERGY ROMANIA SRL
CUI 34696366 · Sector 1 Mun. Bucureşti
LO
LUKOIL OVERSEAS ATASH B.V., AMSTERDAM, OLANDA SUCURSALA BUCURESTI
CUI 28434565 · Sector 1 Mun. Bucureşti
RB
ROMGAZ BLACK SEA LIMITED NASSAU (BAHAMAS) SUCURSALA BUCURESTI
CUI 24593762 · Sector 1 Mun. Bucureşti
ZP
ZETA PETROLEUM (ROMANIA) SRL
CUI 19162682 · Sector 1 Mun. Bucureşti
OP
OMV PETROM SA
CUI 1590082 · Sector 1 Mun. Bucureşti
CE
COX ENERGY GLOBAL ROMANIA S.R.L.
CUI 55182139 · Sector 2 Mun. Bucureşti

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2025-08-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
HUNT OIL COMPANY OF ROMANIA SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →