identitate. Intră în cont Pro
16 ANI PE PIAȚĂ

PREMIUM SAVU S.R.L.

CAEN 4932 — Transporturi cu taxiuri
CUI 27103164J01/355/2010Neplătitor TVAVerificat ANAF 01.11.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
228mii lei
▼ 17,5% vs. 2024
Profit net · 2025
40mii lei
▼ 30,6% vs. 2024
Salariați
1
▼ 50,0% vs. 2024
Vechime
16ani
din 2010
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

PREMIUM SAVU S.R.L. (CUI 27103164, nr. J01/355/2010) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Ciumbrud, municipiul Aiud, județul Alba, înființată în 2010. Activitatea principală: transporturi cu taxiuri (CAEN 4932). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 228 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 01.11.2026.

În anul 2025, PREMIUM SAVU S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 227.937 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 17,5%. Rezultatul net a fost un profit de 39.700 lei. Datoriile totale au crescut cu 61,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
27103164
Nr. Reg. Comerțului
J01/355/2010 · EUID ROONRC.J01/355/2010
Cod CAEN
4932 — Transporturi cu taxiuri
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2010-06-25 (16 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Aiud
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ALBA
Localitate
Sat Ciumbrud Mun. Aiud
Adresă
JUD. ALBA, SAT CIUMBRUD MUN. AIUD, STR. PROGRESULUI · 5 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
515202
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 3 firme.

100 m250 mN12345678
  1. PRO LACT S.R.L. · 33 m · CAEN 141
  2. ALIN SMART CONSTRUCT S.R.L. · 99 m · CAEN 4120
  3. IOBA CAMPING SRL · 129 m · CAEN 5610 · +1 firme la aceeași adresă
  4. MATINVENT S.R.L. · 141 m · CAEN 2511
  5. LEVY PLANT S.R.L. · 173 m · CAEN 5630 · +1 firme la aceeași adresă
  6. PIVNIŢA KÖBLE TIBERIU S.R.L. · 188 m · CAEN 1102
  7. AGRONORD S.R.L. · 232 m · CAEN 161 · +2 firme la aceeași adresă
  8. HORTILAND SRL · 233 m · CAEN 130

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025228 mii lei▼ 17,5% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
69 mii138 mii207 mii276 mii2023 · cifră de afaceri: 272.852 lei2023 · profit net: 77.271 lei20232024 · cifră de afaceri: 276.142 lei2024 · profit net: 57.233 lei20242025 · cifră de afaceri: 227.937 lei228 mii2025 · profit net: 39.700 lei2025
Salariați
1▼ 50,0%
20232025
Datorii totale
39 mii lei▲ 61,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4932 · 4.504 firme · mai sus decât 91% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Alba · mai sus decât 50% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
17,4% marjă · mai sus decât 75% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
17,4%
Creștere CA an/an
-17,5%
CA / salariat
227.937 lei
Datorii / active
78%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
292,3%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+1,5%/an
Grad de îndatorare
78%
Angajați, în timp
1 → 1 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025227.937−17,5%39.700−30,6%17,4%38.89449.69213.5841
2024276.142+1,2%57.233−25,9%20,7%24.08279.68758.2102
2023272.85277.27128,3%9.95486.10077.9772
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-01.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-09-144770/175/2026Judecătoria Aiudconfirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP) abuzul de încrederFondParte vătămată

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

4

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

4 firme afiliate

FirmăCUIStare
BEST TAXI SELECT SRL31665985în funcțiune
PREMIUM AUTO PLUS SRL29204467în funcțiune
PREMIUM TAXI GALBEN S.R.L.42235240în funcțiune
PREMIUM TRANS SAVU SRL28013230în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 5 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 5 active, cifră de afaceri cumulată 1,02 mil lei, 6 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Transporturi cu taxiuri · Alba

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Întrebări despre PREMIUM SAVU S.R.L.

Este PREMIUM SAVU S.R.L. o firmă activă?

Da. PREMIUM SAVU S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 01.11.2026).

Este PREMIUM SAVU S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, PREMIUM SAVU S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 01.11.2026).

Ce cifră de afaceri are PREMIUM SAVU S.R.L.?

În 2025, PREMIUM SAVU S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 227.937 lei, în scădere cu 17,5% față de 2024, și un profit net de 39.700 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are PREMIUM SAVU S.R.L.?

În 2025, PREMIUM SAVU S.R.L. a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este PREMIUM SAVU S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care PREMIUM SAVU S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 28.09.2026.

Are PREMIUM SAVU S.R.L. procese în instanță?

Da, PREMIUM SAVU S.R.L. apare în 1 dosar pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are PREMIUM SAVU S.R.L. datorii la ANAF?

PREMIUM SAVU S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul PREMIUM SAVU S.R.L.?

Sediul social declarat al PREMIUM SAVU S.R.L. este în JUD. ALBA, SAT CIUMBRUD MUN. AIUD, STR. PROGRESULUI.

Ce activitate are PREMIUM SAVU S.R.L.?

Activitatea principală declarată a PREMIUM SAVU S.R.L. este „Transporturi cu taxiuri” (cod CAEN 4932).

Când a fost înființată PREMIUM SAVU S.R.L.?

PREMIUM SAVU S.R.L. a fost înregistrată pe 25.06.2010, cu numărul de ordine în registrul comerțului J01/355/2010.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
PREMIUM SAVU S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala