identitate. Intră în cont Pro
16 ANI PE PIAȚĂ

ERAX ING S.R.L.

CAEN 2511 — Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
CUI 27134217J2010000162376Plătitor TVA din 2014Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
2,31mil lei
▼ 2,2% vs. 2024
Profit net · 2025
278mii lei
▲ 203,9% vs. 2024
Salariați
14
▲ 16,7% vs. 2024
Contracte publice
5
SEAP · activ 2024
În anul 2025, ERAX ING S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2.314.817 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 2,2%. Rezultatul net a fost un profit de 278.314 lei. Datoriile totale au crescut cu 180,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 14.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
27134217
Nr. Reg. Comerțului
J2010000162376 · EUID ROONRC.J2010000162376
Cod CAEN
2511 — Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2010-07-05 (16 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vaslui
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-15 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
2.314.817 lei
▼ 2,2%
Profit net
278.314 lei
▲ 203,9%
Datorii
2.005.686 lei
▲ 180,6%
Salariați
14
▲ +2
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 2.768.180 lei2024: 2.366.319 lei2025: 2.314.817 lei2,31 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 593.850 lei2024: 91.592 lei2025: 278.314 lei278 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 102024: 122025: 141420232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
12,0%
Creștere CA an/an
-2,2%
CA / salariat
165.344 lei
Datorii / active
38%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12,4%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+42,4%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.314.817 lei278.314 lei2.005.686 lei5.281.443 lei2.243.093 lei14
20242.366.319 lei91.592 lei714.755 lei2.578.713 lei1.964.779 lei12
20232.768.180 lei593.850 lei500.197 lei2.760.760 lei1.955.796 lei10
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-15.

Contracte publice (SEAP)

5

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
5
Valoare totală
352.290 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
MICROPRONIC SRL9047937în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · Vaslui

ES
EDYLINK S.R.L.
CUI 51614277 · Orş. Negreşti
EM
EMS METALCOX SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ
CUI 50840349 · Sat Lunca Banului Com. Lunca Banului
GA
GRAUR-AGRO INDUSTRIAL S.R.L.
CUI 50037065 · Sat Valea Mare Com. Dumeşti
IV
ICN VILU S.R.L.
CUI 49683933 · Sat Hălăreşti Com. Iana
SS
SALDAMEC S.R.L.
CUI 48989447 · Sat Tomeşti Com. Pogana
SP
STEEL PROFI S.R.L.
CUI 48770969 · Mun. Huşi

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-08-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ERAX ING S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →