identitate. Intră în cont Pro
15 ANI PE PIAȚĂ

MAGNATEC SASU SERV SRL

CAEN 4672 — Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
CUI 27719688J2010000564282Neplătitor TVAVerificat ANAF 01.11.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
9.564lei
▲ 13,3% vs. 2024
Profit net · 2025
7.607lei
▲ 37,4% vs. 2024
Salariați
—
Contracte publice
4
SEAP · activ 2024
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

MAGNATEC SASU SERV SRL (CUI 27719688, nr. J2010000564282) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Mogoșești, orașul Scornicești, județul Olt, înființată în 2010. Activitatea principală: comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice (CAEN 4672). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 9.564 lei. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 01.11.2026.

În anul 2025, MAGNATEC SASU SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 9.564 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 13,3%. Rezultatul net a fost un profit de 7.607 lei. Datoriile totale au crescut cu 30,1% față de anul anterior.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
27719688
Nr. Reg. Comerțului
J2010000564282 · EUID ROONRC.J2010000564282
Cod CAEN
4672 — Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2010-11-18 (15 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Olt
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
OLT
Localitate
Sat Mogoşeşti Orş. Scorniceşti
Adresă
JUD. OLT, SAT MOGOŞEŞTI ORŞ. SCORNICEŞTI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
235608

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20259.564 lei▲ 13,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
2.5975.1957.79210 mii2023 · cifră de afaceri: 10.389 lei2023 · profit net: 7.086 lei20232024 · cifră de afaceri: 8.445 lei2024 · profit net: 5.537 lei20242025 · cifră de afaceri: 9.564 lei9.5642025 · profit net: 7.607 lei2025
Salariați
—
Datorii totale
6.291 lei▲ 30,1%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniuultimul sfert
CAEN 4672 · 1.327 firme · mai sus decât 2% dintre ele
Cifră de afaceri, în județultimul sfert
Olt · mai sus decât 6% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 10%
79,5% marjă · mai sus decât 99% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
79,5%
Creștere CA an/an
+13,3%
Datorii / active
7%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
9,0%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+8,3%/an
Grad de îndatorare
7%

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20259.564+13,3%7.607+37,4%79,5%6.29191.19984.908—
20248.445−18,7%5.537−21,9%65,6%4.83482.13577.301—
202310.3897.08668,2%4.89676.66071.764—
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-01.

Contracte publice (SEAP)

4

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
4
Valoare totală
8.044 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice · Olt

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre MAGNATEC SASU SERV SRL

Este MAGNATEC SASU SERV SRL o firmă activă?

Da. MAGNATEC SASU SERV SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 01.11.2026).

Este MAGNATEC SASU SERV SRL plătitoare de TVA?

Nu, MAGNATEC SASU SERV SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 01.11.2026).

Ce cifră de afaceri are MAGNATEC SASU SERV SRL?

În 2025, MAGNATEC SASU SERV SRL a avut o cifră de afaceri de 9.564 lei, în creștere cu 13,3% față de 2024, și un profit net de 7.607 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Este MAGNATEC SASU SERV SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care MAGNATEC SASU SERV SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 03.10.2026.

Are MAGNATEC SASU SERV SRL datorii la ANAF?

MAGNATEC SASU SERV SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul MAGNATEC SASU SERV SRL?

Sediul social declarat al MAGNATEC SASU SERV SRL este în JUD. OLT, SAT MOGOŞEŞTI ORŞ. SCORNICEŞTI.

Ce activitate are MAGNATEC SASU SERV SRL?

Activitatea principală declarată a MAGNATEC SASU SERV SRL este „Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice” (cod CAEN 4672).

Când a fost înființată MAGNATEC SASU SERV SRL?

MAGNATEC SASU SERV SRL a fost înregistrată pe 18.11.2010, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2010000564282.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MAGNATEC SASU SERV SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala