identitate. Intră în cont Pro
15 ANI PE PIAȚĂ

RĂDULESCU ŞI ASOCIAŢII SRL

CAEN 6920 — Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
CUI 27963207J2011000868404Neplătitor TVAVerificat ANAF 07.11.2026Inactiv fiscalMembru CECCAR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
356mii lei
▲ 43,7% vs. 2024
Profit net · 2025
38mii lei
▼ 40,0% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Vechime
15ani
din 2011
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

RĂDULESCU ŞI ASOCIAŢII SRL (CUI 27963207, nr. J2011000868404) este o societate cu răspundere limitată (SRL) inactivă fiscal din București, înființată în 2011. Activitatea principală: activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN 6920). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 356 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 07.11.2026.

În anul 2025, RĂDULESCU ŞI ASOCIAŢII SRL a raportat o cifră de afaceri de 355.706 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 43,7%. Rezultatul net a fost un profit de 37.927 lei. Datoriile totale au scăzut cu 67,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Semnale de risc ridicat
  • Inactivă fiscal — Declarată inactivă fiscal de ANAF — atenție la tranzacții (fără drept de deducere TVA).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
27963207
Nr. Reg. Comerțului
J2011000868404 · EUID ROONRC.J2011000868404
Cod CAEN
6920 — Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2011-01-31 (15 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Alte forme de proprietate

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR AVIONULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
14336
Contact declarat
12 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-07 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

1 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 76 firme.

100 mN1
  1. ESCAPE CLUB 92 SRL · 18 m · CAEN 1419 · +39 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025356 mii lei▲ 43,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
89 mii178 mii267 mii356 mii2023 · cifră de afaceri: 297.400 lei2023 · profit net: 8.737 lei20232024 · cifră de afaceri: 247.574 lei2024 · profit net: 63.238 lei20242025 · cifră de afaceri: 355.706 lei356 mii2025 · profit net: 37.927 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
5.368 lei▼ 67,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 6920 · 12.383 firme · mai sus decât 74% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Municipiul București · mai sus decât 58% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
10,7% marjă · mai sus decât 19% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
10,7%
Creștere CA an/an
+43,7%
CA / salariat
355.706 lei
Datorii / active
1%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
10,6%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+3,2%/an
Grad de îndatorare
1%
Angajați, în timp
1 → 1 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025355.706+43,7%37.927−40,0%10,7%5.368363.712358.3441
2024247.574−16,8%63.238+624%25,5%16.705337.122320.4171
2023297.4008.7372,9%45.200302.379257.1792
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-07.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Societate de expertiză contabilă (CECCAR)
filiala Bucuresti; autorizată 2011; viză 2026-03-02
7219valabil—Corpul Experților Contabili și Contabililor Autorizați (CECCAR)
lista din 04.10.2026

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
HQ MARKETING SRL13615849radiată
HQ PAPER PROD SRL13712361radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 0 active, cifră de afaceri cumulată 356 mii lei, 1 salariați, 2 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

12

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 12 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-06-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre RĂDULESCU ŞI ASOCIAŢII SRL

Este RĂDULESCU ŞI ASOCIAŢII SRL o firmă activă?

RĂDULESCU ŞI ASOCIAŢII SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF (verificare ANAF din 07.11.2026). O firmă inactivă fiscal nu poate deduce TVA-ul din facturi, iar partenerii ei nu pot deduce TVA-ul din facturile emise de ea.

Este RĂDULESCU ŞI ASOCIAŢII SRL plătitoare de TVA?

Nu, RĂDULESCU ŞI ASOCIAŢII SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 07.11.2026).

Ce cifră de afaceri are RĂDULESCU ŞI ASOCIAŢII SRL?

În 2025, RĂDULESCU ŞI ASOCIAŢII SRL a avut o cifră de afaceri de 355.706 lei, în creștere cu 43,7% față de 2024, și un profit net de 37.927 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are RĂDULESCU ŞI ASOCIAŢII SRL?

În 2025, RĂDULESCU ŞI ASOCIAŢII SRL a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este RĂDULESCU ŞI ASOCIAŢII SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care RĂDULESCU ŞI ASOCIAŢII SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 19.09.2026.

Are RĂDULESCU ŞI ASOCIAŢII SRL datorii la ANAF?

RĂDULESCU ŞI ASOCIAŢII SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul RĂDULESCU ŞI ASOCIAŢII SRL?

Sediul social declarat al RĂDULESCU ŞI ASOCIAŢII SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR AVIONULUI.

Ce activitate are RĂDULESCU ŞI ASOCIAŢII SRL?

Activitatea principală declarată a RĂDULESCU ŞI ASOCIAŢII SRL este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal” (cod CAEN 6920).

Când a fost înființată RĂDULESCU ŞI ASOCIAŢII SRL?

RĂDULESCU ŞI ASOCIAŢII SRL a fost înregistrată pe 31.01.2011, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2011000868404.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
RĂDULESCU ŞI ASOCIAŢII SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala