identitate. Intră în cont Pro
15 ANI PE PIAȚĂ

TECHNOSOFT MEDIA SRL

CAEN 6202 — Activități de consultanță în tehnologia informației
CUI 27995357J20/125/2011Neplătitor TVAVerificat ANAF 02.11.2026Inactiv fiscal
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2017 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
0lei
▼ 100,0% vs. 2024
Profit net · 2025
−49mii lei
▼ 686,3% vs. 2024
Salariați
0
Contracte publice
9
SEAP · activ 2024
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

TECHNOSOFT MEDIA SRL (CUI 27995357, nr. J20/125/2011) este o societate cu răspundere limitată (SRL) inactivă fiscal din Deva, județul Hunedoara, înființată în 2011. Activitatea principală: activități de consultanță în tehnologia informației (CAEN 6202). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 02.11.2026.

În anul 2025, TECHNOSOFT MEDIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 0 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 100,0%. Rezultatul net a fost o pierdere de 48.584 lei. Datoriile totale au crescut cu 257,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 0.
Semnale de risc ridicat
  • Inactivă fiscal — Declarată inactivă fiscal de ANAF — atenție la tranzacții (fără drept de deducere TVA).
  • Firmă dormantă — Fără cifră de afaceri și fără salariați în 2025.
  • Datorii peste active — Datoriile (75.498 lei) depășesc activele totale (58.024 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-17.474 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-48.584 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
27995357
Nr. Reg. Comerțului
J20/125/2011 · EUID ROONRC.J20/125/2011
Cod CAEN
6202 — Activități de consultanță în tehnologia informației
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 6220. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2011-02-07 (15 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Hunedoara
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
HUNEDOARA
Localitate
Mun. Deva
Adresă
JUD. HUNEDOARA, MUN. DEVA, PŢA. VICTORIEI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-02 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 88 firme.

100 mN12345678
  1. AUR DI PREST SRL · 91 m · CAEN 3212 · +6 firme la aceeași adresă
  2. CLIMAGRO S.R.L. · 97 m · CAEN 1624 · +2 firme la aceeași adresă
  3. AUTOBAN DRIVE SAFE S.R.L. · 113 m · CAEN 8553
  4. C&T COMPUTERS S.R.L. · 116 m · CAEN 4651 · +1 firme la aceeași adresă
  5. SALMA SERV SRL · 175 m · CAEN 9603 · +1 firme la aceeași adresă
  6. FUNERALII IN MEMORIAM SRL · 176 m · CAEN 9630 · +2 firme la aceeași adresă
  7. VITRAN SRL · 185 m · CAEN 9603
  8. BENTIX SRL · 196 m · CAEN 4100 · +9 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

9 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20250 lei▼ 100,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
44 mii87 mii131 mii175 mii2023 · cifră de afaceri: 174.500 lei2023 · profit net: 77.283 lei20232024 · cifră de afaceri: 54.000 lei2024 · profit net: 8.286 lei20242025 · cifră de afaceri: 0 lei02025 · profit net: -48.584 lei2025
Salariați
0
20232025
Datorii totale
75 mii lei▲ 257,4%
20232025

Indicatori 2025

Creștere CA an/an
-100,0%
Datorii / active
130%
Creștere medie anuală (2017–2024)
+9,0%/an
Grad de îndatorare
130%

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20250−100%-48.584−686%—75.49858.024-17.4740
202454.000−69,1%8.286−89,3%15,3%21.127432.672411.5450
2023174.50077.28344,3%44.890448.149403.2590
Încă 6 ani de istoric (2017–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-02.

Contracte publice (SEAP)

9

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
9
Valoare totală
295.500 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2023-03-222129/221/2023Judecătoria Devacerere de valoare redusăFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
GIDEON RO S.R.L.42972829în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 1 active, cifră de afaceri cumulată 197 lei, 7 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de consultanță în tehnologia informației · Hunedoara

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2025-07-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre TECHNOSOFT MEDIA SRL

Este TECHNOSOFT MEDIA SRL o firmă activă?

TECHNOSOFT MEDIA SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF (verificare ANAF din 02.11.2026). O firmă inactivă fiscal nu poate deduce TVA-ul din facturi, iar partenerii ei nu pot deduce TVA-ul din facturile emise de ea.

Este TECHNOSOFT MEDIA SRL plătitoare de TVA?

Nu, TECHNOSOFT MEDIA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 02.11.2026).

Ce cifră de afaceri are TECHNOSOFT MEDIA SRL?

În 2025, TECHNOSOFT MEDIA SRL a avut o cifră de afaceri de 0 lei, în scădere cu 100,0% față de 2024, și o pierdere netă de 48.584 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are TECHNOSOFT MEDIA SRL?

În 2025, TECHNOSOFT MEDIA SRL a raportat un număr mediu de 0 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este TECHNOSOFT MEDIA SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care TECHNOSOFT MEDIA SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 02.11.2026.

Are TECHNOSOFT MEDIA SRL procese în instanță?

Da, TECHNOSOFT MEDIA SRL apare în 1 dosar pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are TECHNOSOFT MEDIA SRL datorii la ANAF?

TECHNOSOFT MEDIA SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul TECHNOSOFT MEDIA SRL?

Sediul social declarat al TECHNOSOFT MEDIA SRL este în JUD. HUNEDOARA, MUN. DEVA, PŢA. VICTORIEI.

Ce activitate are TECHNOSOFT MEDIA SRL?

Activitatea principală declarată a TECHNOSOFT MEDIA SRL este „Activități de consultanță în tehnologia informației” (cod CAEN 6202).

Când a fost înființată TECHNOSOFT MEDIA SRL?

TECHNOSOFT MEDIA SRL a fost înregistrată pe 07.02.2011, cu numărul de ordine în registrul comerțului J20/125/2011.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
TECHNOSOFT MEDIA SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala