identitate. Intră în cont Pro
15 ANI PE PIAȚĂ

GEN-CRIS INVEST S.R.L.

CAEN 4673 — Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
CUI 28040064J13/343/2011Plătitor TVA din 2011Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20152024 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2024
616mii lei
▲ 11,3% vs. 2023
Profit net · 2024
19mii lei
▼ 71,5% vs. 2023
Salariați
2
— constant
Contracte publice
1
SEAP · activ 2026
În anul 2024, GEN-CRIS INVEST S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 615.840 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 11,3%. Rezultatul net a fost un profit de 18.768 lei. Datoriile totale au scăzut cu 26,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
28040064
Nr. Reg. Comerțului
J13/343/2011 · EUID ROONRC.J13/343/2011
Cod CAEN
4673 — Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2011-02-16 (15 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Mangalia
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CONSTANŢA
Localitate
Mun. Mangalia
Adresă
JUD. CONSTANŢA, MUN. MANGALIA, STR. LIBERTĂŢII, NR.9, LOT NR.2
Cod poștal
905500

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-16 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

11 ani
Cifra de afaceri (2024)
615.840 lei
▲ 11,3%
Profit net
18.768 lei
▼ 71,5%
Datorii
91.580 lei
▼ 26,6%
Salariați
2
Evoluția cifrei de afaceri
2022: 547.574 lei2023: 553.492 lei2024: 615.840 lei616 mii20222024
Evoluția profitului net
2022: 36.198 lei2023: 65.942 lei2024: 18.768 lei19 mii20222024
Evoluția numărului de salariați
2022: 22023: 22024: 2220222024

Indicatori derivați (2024)

Marjă netă
3,0%
Creștere CA an/an
+11,3%
CA / salariat
307.920 lei
Datorii / active
19%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4,7%
Creștere medie anuală (2015–2024)
-2,2%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2024615.840 lei18.768 lei91.580 lei490.241 lei398.661 lei2
2023553.492 lei65.942 lei124.738 lei504.631 lei379.893 lei2
2022547.574 lei36.198 lei120.911 lei471.060 lei350.149 lei2
🔒 Încă 8 ani de istoric (2014–2021) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2022–2024). Ultima actualizare: 2026-08-16.

Contracte publice (SEAP)

1

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
2.555 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · Constanța

GC
GEO CUM S.R.L.
CUI 50844324 · Mun. Constanţa
Y&
YANI & EZE S.R.L.
CUI 50546514 · Sat Cumpăna Com. Cumpăna
MS
MASCON S.R.L.
CUI 50115074 · Mun. Constanţa
TS
TEHNOTERA SISTEM S.R.L.
CUI 49688671 · Mun. Constanţa
ES
EURO STEEL TRADING S.R.L.
CUI 49607260 · Mun. Constanţa
CM
CZB MOTO URBAN S.R.L.
CUI 49504817 · Mun. Constanţa

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

2

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 2 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2018-01-31.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
GEN-CRIS INVEST S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →