identitate. Intră în cont Pro
15 ANI PE PIAȚĂ

FIERĂRIA RÂMNICEANĂ S.R.L.

CAEN 2511 — Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
CUI 28096995J2011000167103Plătitor TVA din 2019RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20152025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
2,96mil lei
▲ 88,7% vs. 2024
Profit net · 2025
57mii lei
▼ 56,1% vs. 2024
Salariați
8
▲ 33,3% vs. 2024
Contracte publice
8
SEAP · activ 2026
În anul 2025, FIERĂRIA RÂMNICEANĂ S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2.959.717 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 88,7%. Rezultatul net a fost un profit de 56.500 lei. Datoriile totale au crescut cu 16,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 8.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
28096995
Nr. Reg. Comerțului
J2011000167103 · EUID ROONRC.J2011000167103
Cod CAEN
2511 — Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2011-02-28 (15 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală R. Sărat
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BUZĂU
Localitate
Mun. Râmnicu Sărat
Adresă
JUD. BUZĂU, MUN. RÂMNICU SĂRAT, STR. COSTIENI, NR.35, CAMERA 2
Cod poștal
125300
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-15 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
2.959.717 lei
▲ 88,7%
Profit net
56.500 lei
▼ 56,1%
Datorii
1.836.541 lei
▲ 16,7%
Salariați
8
▲ +2
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 1.211.781 lei2024: 1.568.187 lei2025: 2.959.717 lei2,96 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 43.511 lei2024: 128.743 lei2025: 56.500 lei57 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 62024: 62025: 8820232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
1,9%
Creștere CA an/an
+88,7%
CA / salariat
369.965 lei
Datorii / active
92%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
33,3%
Creștere medie anuală (2019–2025)
+56,3%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.959.717 lei56.500 lei1.836.541 lei2.006.327 lei169.786 lei8
20241.568.187 lei128.743 lei1.573.184 lei1.886.470 lei313.286 lei6
20231.211.781 lei43.511 lei1.155.858 lei1.340.400 lei184.542 lei6
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-15.

Contracte publice (SEAP)

8

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
2
Valoare totală
1.219 lei
Ultimul an
2024

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
6
Valoare totală
53.719 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · Buzău

SF
STEEL FOR YOU CREATIV S.R.L.
CUI 47226617 · Mun. Râmnicu Sărat
XC
XELARUS COMFMET S.R.L.
CUI 39481767 · Mun. Râmnicu Sărat
SD
SPLASH DAS AUTO SRL
CUI 30801833 · Mun. Râmnicu Sărat
TC
TUVIS COM 95 S.R.L.
CUI 7026865 · Mun. Râmnicu Sărat
RA
RELACHE AUTO SRL
CUI 4794869 · Mun. Râmnicu Sărat
MC
METAL CUT SOLUTIONS S.R.L.
CUI 53795153 · Sat Gura Teghii Com. Gura Teghii

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

8

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 8 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
FIERĂRIA RÂMNICEANĂ S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →