identitate. Intră în cont Pro
15 ANI PE PIAȚĂ

ENIS OIL COMPANY SRL

CAEN 4612 — Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
CUI 28495260J14/145/2011Plătitor TVA din 2011Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
3,51mil lei
▼ 12,3% vs. 2024
Profit net · 2025
725mii lei
▲ 233,4% vs. 2024
Salariați
30
▼ 16,7% vs. 2024
Contracte publice
2
SEAP · activ 2023
În anul 2025, ENIS OIL COMPANY SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.506.319 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 12,3%. Rezultatul net a fost un profit de 724.921 lei. Datoriile totale au scăzut cu 51,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 30.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
28495260
Nr. Reg. Comerțului
J14/145/2011 · EUID ROONRC.J14/145/2011
Cod CAEN
4612 — Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2011-05-17 (15 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Covasna
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
COVASNA
Localitate
Mun. Sfântu Gheorghe
Adresă
JUD. COVASNA, MUN. SFÂNTU GHEORGHE, STR. MIKES KELEMEN, NR.2, BL.53, SC.C, AP.5 · 2 firme aici
Cod poștal
520028

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-17 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
3.506.319 lei
▼ 12,3%
Profit net
724.921 lei
▲ 233,4%
Datorii
474.072 lei
▼ 51,5%
Salariați
30
▼ -6
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 11.747.210 lei2024: 4.000.267 lei2025: 3.506.319 lei3,51 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 523.007 lei2024: 217.451 lei2025: 724.921 lei725 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 352024: 362025: 303020232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
20,7%
Creștere CA an/an
-12,3%
CA / salariat
116.877 lei
Datorii / active
20%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
37,9%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+3,0%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20253.506.319 lei724.921 lei474.072 lei2.386.252 lei1.912.180 lei30
20244.000.267 lei217.451 lei977.211 lei2.136.809 lei1.159.598 lei36
202311.747.210 lei523.007 lei589.217 lei1.513.848 lei924.631 lei35
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-17.

Contracte publice (SEAP)

2

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
2
Valoare totală
91 lei
Ultimul an
2023

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

KS
KANGAROO SPEED SRL
CUI 17722341 · Transporturi rutiere de mărfuri

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie · Covasna

RO
RAUL OIL GROUP S.R.L.
CUI 51175490 · Orş. Covasna
MC
META-CIUC S.R.L.
CUI 18219616 · Mun. Târgu Secuiesc

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ENIS OIL COMPANY SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →