identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

HAMILTON IMPEX SRL

CAEN 4719 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
CUI 2850709J26/232/1993Plătitor TVA din 2007Verificat ANAF 15.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
368mii lei
▲ 4,5% vs. 2024
Profit net · 2025
68mii lei
▲ 282,4% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Contracte publice
37
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, HAMILTON IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 368.120 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 4,5%. Rezultatul net a fost un profit de 67.521 lei. Datoriile totale au crescut cu 55,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
2850709
Nr. Reg. Comerțului
J26/232/1993 · EUID ROONRC.J26/232/1993
Cod CAEN
4719 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4712, 4791. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1993-01-29 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUREŞ
Localitate
Mun. Târgu Mureş
Adresă
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. PETRU DOBRA
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
540410

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-15 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 3 firme.

100 mN12345678
  1. AISBERG PRODIMPEXCOM SRL · 56 m · CAEN 4782 · +5 firme la aceeași adresă
  2. ABG CONSULTING S.R.L. · 62 m · CAEN 7022 · +3 firme la aceeași adresă
  3. MALAGROW ROMANIA SRL · 64 m · CAEN 5155 · +2 firme la aceeași adresă
  4. KELEV TRANS SRL · 68 m · CAEN 1320 · +1 firme la aceeași adresă
  5. ALL CRIS SRL · 89 m · CAEN 7311 · +5 firme la aceeași adresă
  6. SAIDALILI TAXI S.R.L. · 94 m · CAEN 4932 · +2 firme la aceeași adresă
  7. VILIDEM DENT S.R.L. · 94 m · CAEN 8623
  8. RHS TECH SRL · 100 m · CAEN 5829

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025368 mii lei▲ 4,5% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
92 mii184 mii276 mii368 mii2023 · cifră de afaceri: 338.907 lei2023 · profit net: -13.859 lei20232024 · cifră de afaceri: 352.235 lei2024 · profit net: 17.657 lei20242025 · cifră de afaceri: 368.120 lei368 mii2025 · profit net: 67.521 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
193 mii lei▲ 55,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4719 · 2.940 firme · mai sus decât 74% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Mureș · mai sus decât 62% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
18,3% marjă · mai sus decât 82% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
18,3%
Creștere CA an/an
+4,5%
CA / salariat
368.120 lei
Datorii / active
43%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
26,4%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+1,6%/an
Lichiditate curentă
2,33
Grad de îndatorare
43%
Scor Z-Altman
3,64 (zonă sigură)
Angajați, în timp
1 → 1 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025368.120+4,5%67.521+282%18,3%192.560448.591256.0311
2024352.235+3,9%17.6575,0%124.102312.446188.3441
2023338.907-13.859-4,1%83.264253.950170.6862
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-15.

Contracte publice (SEAP)

37

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
37
Valoare totală
12.435 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca reclamant
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-02-26737/223/2026Judecătoria Dragasanicerere de valoare redusăFondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · Mureș

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

8

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 8 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
HAMILTON IMPEX SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →