identitate. Intră în cont Pro
15 ANI PE PIAȚĂ

VALDO EQUIPMENT SRL

CAEN 7420 — Activități fotografice
CUI 28662857J2011007618404Plătitor TVA din 2016TVA la încasareVerificat ANAF 04.11.2026ActivăBeneficiar de fonduri UEAutorizat Ministerul Turismului
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
199mii lei
▲ 216,1% vs. 2024
Profit net · 2025
8.399lei
▲ 1.795,9% vs. 2024
Salariați
4
— constant
Vechime
15ani
din 2011
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

VALDO EQUIPMENT SRL (CUI 28662857, nr. J2011007618404) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2011. Activitatea principală: activități fotografice (CAEN 7420). Este plătitoare de TVA din 2016. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 199 mii lei și 4 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 04.11.2026.

În anul 2025, VALDO EQUIPMENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 199.271 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 216,1%. Rezultatul net a fost un profit de 8.399 lei. Datoriile totale au crescut cu 28,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 4.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
28662857
Nr. Reg. Comerțului
J2011007618404 · EUID ROONRC.J2011007618404
Cod CAEN
7420 — Activități fotografice
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2011-06-22 (15 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 4 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR IZVORUL TROTUŞULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
40884

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-04 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

2 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 18 firme.

100 mN12
  1. VALTRANS IMPEX SRL · 66 m · CAEN 4751 · +33 firme la aceeași adresă
  2. METRIX COM SRL · 67 m · CAEN 6820 · +5 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025199 mii lei▲ 216,1% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
50 mii100 mii149 mii199 mii2023 · cifră de afaceri: 133.944 lei2023 · profit net: 1.378 lei20232024 · cifră de afaceri: 63.037 lei2024 · profit net: 443 lei20242025 · cifră de afaceri: 199.271 lei199 mii2025 · profit net: 8.399 lei2025
Salariați
4
20232025
Datorii totale
724 mii lei▲ 28,4%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 7420 · 3.913 firme · mai sus decât 83% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Municipiul București · mai sus decât 42% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
4,2% marjă · mai sus decât 41% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
4,2%
Creștere CA an/an
+216,1%
CA / salariat
49.818 lei
Datorii / active
72%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
41,4%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+27,1%/an
Grad de îndatorare
72%
Angajați, în timp
7 → 4 (2021–2025, -43%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025199.271+216%8.399+999%4,2%723.7791.008.15920.3014
202463.037−52,9%443−67,9%0,7%563.762938.99411.9024
2023133.9441.3781,0%524.4401.000.47111.4583
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-04.

Autorizări și licențe

3

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Proiect cu fonduri UE (POR 2014–2020)
Creșterea competitivității SC VALDO EQUIPMENT SRL prin diversificarea activității curente; valoare eligibilă 519.076 lei
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
106505finalizat31.07.2018Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene
lista din 19.10.2026
Proiect cu fonduri UE (POR 2014–2020)
Consolidarea pozitiei pe piata a companiei SC VALDO EQUIPMENT SRL prin infiintarea unei noi activitati in domeniul portalurilor web; valoare eligibilă 208.862 lei
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
132787finalizat30.09.2023Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene
lista din 19.10.2026
Agenție de turism licențiată
Intermediara, VALDO TOUR, Mun. Bucureşti, Sector 4
2508valabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026

Fonduri europene 2021–2027

1 proiecte

Proiecte contractate în care firma e lider, din harta absorbției publicată de MIPE: 1,34 mil lei valoare totală, din care 993 mii lei nerambursabil.

ProiectProgramStadiuValoareNerambursabilPerioadă
Adoptarea tehnologiilor digitale de către VALDO EQUIPMENT S.R.L.Program Regional Centru FEDRIn Derulare1,34 mil lei993 mii lei2024–2026

Sursă: Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, harta absorbției (mfe.gov.ro/map2021), lista proiectelor contractate. Valori în lei.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
CONTINENTAL ALL BUSINESS SRL17058074în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 329 mii lei, 5 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități fotografice · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2023 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2023 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-11-13.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre VALDO EQUIPMENT SRL

Este VALDO EQUIPMENT SRL o firmă activă?

Da. VALDO EQUIPMENT SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 04.11.2026).

Este VALDO EQUIPMENT SRL plătitoare de TVA?

Da, VALDO EQUIPMENT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 16.09.2016 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 04.11.2026). Codul de TVA este RO28662857.

Ce cifră de afaceri are VALDO EQUIPMENT SRL?

În 2025, VALDO EQUIPMENT SRL a avut o cifră de afaceri de 199.271 lei, în creștere cu 216,1% față de 2024, și un profit net de 8.399 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are VALDO EQUIPMENT SRL?

În 2025, VALDO EQUIPMENT SRL a raportat un număr mediu de 4 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este VALDO EQUIPMENT SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care VALDO EQUIPMENT SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 29.09.2026.

Are VALDO EQUIPMENT SRL datorii la ANAF?

VALDO EQUIPMENT SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul VALDO EQUIPMENT SRL?

Sediul social declarat al VALDO EQUIPMENT SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR IZVORUL TROTUŞULUI.

Ce activitate are VALDO EQUIPMENT SRL?

Activitatea principală declarată a VALDO EQUIPMENT SRL este „Activități fotografice” (cod CAEN 7420).

Când a fost înființată VALDO EQUIPMENT SRL?

VALDO EQUIPMENT SRL a fost înregistrată pe 22.06.2011, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2011007618404.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
VALDO EQUIPMENT SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala