identitate. Intră în cont Pro
15 ANI PE PIAȚĂ

RACRISA INVEST SRL

CAEN 5630 — Baruri și alte activități de servire a băuturilor
CUI 28975978J2011000423388Neplătitor TVAActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
139mii lei
▼ 47,4% vs. 2024
Profit net · 2025
73mii lei
▲ 3.156,1% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Vechime
15ani
din 2011
În anul 2025, RACRISA INVEST SRL a raportat o cifră de afaceri de 139.040 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 47,4%. Rezultatul net a fost un profit de 73.426 lei. Datoriile totale au scăzut cu 50,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
28975978
Nr. Reg. Comerțului
J2011000423388 · EUID ROONRC.J2011000423388
Cod CAEN
5630 — Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2011-08-10 (15 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
VÂLCEA
Localitate
Mun. Râmnicu Vâlcea
Adresă
JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. OSTROVENI, NR.4, BL.A15, SC.A, ET.3, AP.10
Cod poștal
240029
Telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-09-02 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
139.040 lei
▼ 47,4%
Profit net
73.426 lei
▲ 3.156,1%
Datorii
10.729 lei
▼ 50,0%
Salariați
1
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 267.594 lei2024: 264.491 lei2025: 139.040 lei139 mii20232025
Evoluția profitului net
2023: -57.621 lei2024: 2.255 lei2025: 73.426 lei73 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 22024: 12025: 1120232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
52,8%
Creștere CA an/an
-47,4%
CA / salariat
139.040 lei
Datorii / active
11%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
85,9%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-9,1%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202527.570 €14.560 €2.127 €19.074 €16.946 €1
202453.168 €453 €4.312 €6.732 €2.419 €1
202354.099 €-11.649 €19.640 €21.618 €1.978 €2
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume convertite în EUR la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-09-02.

Dosare în instanță

4
Dosare în care firma apare ca parte
4
Ca creditor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-06-1721099/212/2026Judecătoria Constantavalidare poprire 215/S/2026FondCreditor
2026-04-174915/288/2026Judecătoria Ramnicuvalceaconfirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)FondIntimat
2023-12-2716272/288/2023/a1Judecătoria Ramnicuvalceamăsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminarăFondParte civilă
2023-12-2116272/288/2023Judecătoria Ramnicuvalceafurtul calificat (art.229 NCP)FondParte civilă

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
KUDAL IMPEX SRL17473313radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Baruri și alte activități de servire a băuturilor · Vâlcea

BS
BUTUCEA S.R.L.
CUI 54772611 · Mun. Râmnicu Vâlcea
CC
CALYPSO COFFEE AND TASTE S.R.L.
CUI 54442397 · Mun. Râmnicu Vâlcea
US
URBAN SIP S.R.L.
CUI 54304645 · Mun. Râmnicu Vâlcea
AD
AROMĂ DE CAFEA S.R.L.
CUI 54141386 · Mun. Râmnicu Vâlcea
CV
CAFEA VÂLCEA S.R.L.
CUI 54141378 · Mun. Râmnicu Vâlcea
BP
BACKYARD PUB S.R.L.
CUI 52892654 · Mun. Râmnicu Vâlcea

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

8

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 8 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2024-12-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
RACRISA INVEST SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →