identitate. Intră în cont Pro
15 ANI PE PIAȚĂ

ZENIT ART S.R.L.

CAEN 4690 — Comerț cu ridicata nespecializat
CUI 29172330J23/2577/2011Plătitor TVA din 2011TVA la încasareVerificat ANAF 02.11.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
43mii €
▼ 39,1% vs. 2024
Profit net · 2025
−45mii €
▼ 127,7% vs. 2024
Salariați
4
— constant
Vechime
15ani
din 2011
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

ZENIT ART S.R.L. (CUI 29172330, nr. J23/2577/2011) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Voluntari, județul Ilfov, înființată în 2011. Activitatea principală: comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690). Este plătitoare de TVA din 2011. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 216 mii lei și 4 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 02.11.2026.

În anul 2025, ZENIT ART S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 215.609 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 38,3%. Rezultatul net a fost o pierdere de 226.022 lei. Datoriile totale au crescut cu 7,3% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 4.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (1.805.466 lei) depășesc activele totale (1.133.823 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-671.643 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-226.022 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
29172330
Nr. Reg. Comerțului
J23/2577/2011 · EUID ROONRC.J23/2577/2011
Cod CAEN
4690 — Comerț cu ridicata nespecializat
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2011-09-30 (15 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ILFOV
Localitate
Orş. Voluntari
Adresă
JUD. ILFOV, ORŞ. VOLUNTARI, STR. POPA ŞAPCĂ
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
77190

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-02 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

4 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 44 firme.

100 m250 mN1234
  1. CLAU CLAUDIA TAXI SRL · 46 m · CAEN 4932 · +17 firme la aceeași adresă
  2. START UP COMMERCE S.R.L. · 176 m · CAEN 4712 · +13 firme la aceeași adresă
  3. DANION CREATIVE S.R.L. · 182 m · CAEN 4782 · +1 firme la aceeași adresă
  4. WORLD WIDE S SPEDITION SRL · 270 m · CAEN 5320 · +5 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202543 mii €▼ 39,1% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
18 mii35 mii53 mii71 mii2023 · cifră de afaceri: 70.827 €2023 · profit net: -57.955 €20232024 · cifră de afaceri: 70.232 €2024 · profit net: -19.681 €20242025 · cifră de afaceri: 42.753 €43 mii2025 · profit net: -44.818 €2025
Salariați
4
20232025
Datorii totale
358 mii €▲ 5,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 4690 · 6.069 firme · mai sus decât 27% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Ilfov · mai sus decât 43% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-104,8% marjă · mai sus decât 5% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-104,8%
Creștere CA an/an
-39,1%
CA / salariat
10.688 €
Datorii / active
159%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-12,0%/an
Grad de îndatorare
159%
Angajați, în timp
4 → 4 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în euro

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202542.753−39,1%-44.818-104,8%358.007224.827-133.1814
202470.232−0,8%-19.681-28,0%338.147248.568-89.5794
202370.827-57.955-81,8%320.502250.206-70.2963
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume convertite în euro la cursul mediu anual BNR al fiecărui an (de exemplu 2025: 1 € = 5,0431 lei); original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-02.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

4 firme afiliate · 3 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
GREEN WORLD IMPEX SRL15996626radiată
HAPPY FAMILY GENERAL IMPEX SRL0—
ROBMAR '95 GENERAL IMPEX SRL6864014în dizolvare
VARONI GENERAL IMPEX SRL6134559radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 6 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 3 județe: 1 active, cifră de afaceri cumulată 216 mii lei, 4 salariați, 4 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu ridicata nespecializat · Ilfov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre ZENIT ART S.R.L.

Este ZENIT ART S.R.L. o firmă activă?

Da. ZENIT ART S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 02.11.2026).

Este ZENIT ART S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, ZENIT ART S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 26.10.2011 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 02.11.2026). Codul de TVA este RO29172330.

Ce cifră de afaceri are ZENIT ART S.R.L.?

În 2025, ZENIT ART S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 215.609 lei, în scădere cu 38,3% față de 2024, și o pierdere netă de 226.022 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are ZENIT ART S.R.L.?

În 2025, ZENIT ART S.R.L. a raportat un număr mediu de 4 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este ZENIT ART S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care ZENIT ART S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 29.09.2026.

Are ZENIT ART S.R.L. datorii la ANAF?

ZENIT ART S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul ZENIT ART S.R.L.?

Sediul social declarat al ZENIT ART S.R.L. este în JUD. ILFOV, ORŞ. VOLUNTARI, STR. POPA ŞAPCĂ.

Ce activitate are ZENIT ART S.R.L.?

Activitatea principală declarată a ZENIT ART S.R.L. este „Comerț cu ridicata nespecializat” (cod CAEN 4690).

Când a fost înființată ZENIT ART S.R.L.?

ZENIT ART S.R.L. a fost înregistrată pe 30.09.2011, cu numărul de ordine în registrul comerțului J23/2577/2011.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ZENIT ART S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala