identitate. Intră în cont Pro
14 ANI PE PIAȚĂ

MONITORULCJ PRESS S.R.L.

CAEN 6312 — Activități ale portalurilor web
CUI 29434466J12/3031/2011Neplătitor TVARadiată
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20152024 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2024
406mii lei
▲ 36,0% vs. 2023
Profit net · 2024
92mii lei
▲ 320,6% vs. 2023
Salariați
Contracte publice
28
SEAP · activ 2024
În anul 2024, MONITORULCJ PRESS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 406.421 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 36,0%. Rezultatul net a fost un profit de 91.872 lei. Datoriile totale au crescut cu 11,0% față de anul anterior.
Semnale de risc ridicat
  • Firmă radiată — Societatea nu mai figurează activă în registru.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
29434466
Nr. Reg. Comerțului
J12/3031/2011 · EUID ROONRC.J12/3031/2011
Cod CAEN
6312 — Activități ale portalurilor web
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuie actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 6039, 6391. Detalii
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2011-12-09 (14 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-08 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

11 ani
Cifra de afaceri (2024)
406.421 lei
▲ 36,0%
Profit net
91.872 lei
▲ 320,6%
Datorii
43.544 lei
▲ 11,0%
Salariați
Evoluția cifrei de afaceri
2022: 268.850 lei2023: 298.742 lei2024: 406.421 lei406 mii20222024
Evoluția profitului net
2022: 58.320 lei2023: 21.842 lei2024: 91.872 lei92 mii20222024

Indicatori derivați (2024)

Marjă netă
22,6%
Creștere CA an/an
+36,0%
Datorii / active
32%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,7%
Creștere medie anuală (2015–2024)
+8,9%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2024406.421 lei91.872 lei43.544 lei135.659 lei92.115 lei
2023298.742 lei21.842 lei39.241 lei119.643 lei80.402 lei
2022268.850 lei58.320 lei28.366 lei86.926 lei58.560 lei
🔒 Încă 8 ani de istoric (2014–2021) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2022–2024). Ultima actualizare: 2026-08-08.

Contracte publice (SEAP)

28

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
2
Valoare totală
5.500 lei
Ultimul an
2023

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
26
Valoare totală
224.814 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

8 firme afiliate · 4 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
CONSULT MEDIA SRL14609748radiată
COPYCOMSIB SRL12443850radiată
GRUPUL DE PRESA SIBIAN SRL15599022radiată
MESAGERUL PRESS SRL28929971în funcțiune
MONITORUL DE CLUJ SRL27203732în funcțiune
MTS ELECTRA SRL14679280radiată
SFG PRESS SRL26984236în funcțiune
SMART ADNET S.R.L.41447635în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Activități ale portalurilor web · Cluj

RO
ROSE ONE S.R.L.
CUI 50570555 · Mun. Cluj-Napoca
ES
EXIMO S.R.L.
CUI 50131517 · Mun. Cluj-Napoca
TS
TELCOD S.R.L.
CUI 48196808 · Mun. Cluj-Napoca
CS
CRYPTICS S.R.L.
CUI 48135126 · Mun. Cluj-Napoca
TS
TRANSLOGJOBS S.R.L.
CUI 48099635 · Mun. Cluj-Napoca
CL
CIRCULAR LAB S.R.L.
CUI 47703856 · Mun. Cluj-Napoca

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-02-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MONITORULCJ PRESS S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →