identitate. Intră în cont Pro
14 ANI PE PIAȚĂ

VALENTINA GEOVAS AUTOCARS SRL

CAEN 4520 — Întreținerea și repararea autovehiculelor
CUI 29758314J28/63/2012Neplătitor TVAInactiv fiscal
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20152022 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2022
113mii lei
▲ 856,2% vs. 2021
Profit net · 2022
18mii lei
▲ 140,1% vs. 2021
Salariați
2
▲ 100,0% vs. 2021
Contracte publice
10
SEAP · activ 2023
În anul 2022, VALENTINA GEOVAS AUTOCARS SRL a raportat o cifră de afaceri de 112.980 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 856,2%. Rezultatul net a fost un profit de 18.196 lei. Datoriile totale au scăzut cu 5,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
Semnale de risc ridicat
  • Inactivă fiscal — Declarată inactivă fiscal de ANAF — atenție la tranzacții (fără drept de deducere TVA).
  • Datorii peste active — Datoriile (158.482 lei) depășesc activele totale (18.190 lei) în 2022.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-140.292 lei) în bilanțul depus pe 2022.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
29758314
Nr. Reg. Comerțului
J28/63/2012 · EUID ROONRC.J28/63/2012
Cod CAEN
4520 — Întreținerea și repararea autovehiculelor
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuie actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 9531. Detalii
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2012-02-20 (14 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Balş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

9 ani
Cifra de afaceri (2022)
112.980 lei
▲ 856,2%
Profit net
18.196 lei
▲ 140,1%
Datorii
158.482 lei
▼ 5,1%
Salariați
2
▲ +1
Evoluția cifrei de afaceri
2020: 3.280 lei2021: 11.815 lei2022: 112.980 lei113 mii20202022
Evoluția profitului net
2020: -9.387 lei2021: -45.338 lei2022: 18.196 lei18 mii20202022

Indicatori derivați (2022)

Marjă netă
16,1%
Creștere CA an/an
+856,2%
CA / salariat
56.490 lei
Datorii / active
871%
Creștere medie anuală (2015–2022)
+18,2%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2022112.980 lei18.196 lei158.482 lei18.190 lei-140.292 lei2
202111.815 lei-45.338 lei167.019 lei8.531 lei-158.488 lei1
20203.280 lei-9.387 lei117.491 lei4.340 lei-113.151 lei
🔒 Încă 6 ani de istoric (2014–2019) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2020–2022). Ultima actualizare: 2026-08-12.

Contracte publice (SEAP)

10

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
10
Valoare totală
1.000 lei
Ultimul an
2023

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
YMRA BEST CONSTRUCT SRL29971249radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Întreținerea și repararea autovehiculelor · Olt

KK
KEVIN KACORRI S.R.L.
CUI 50784389 · Sat Studiniţa Com. Studina
LV
LAGUNA VM-SELF S.R.L.
CUI 50718598 · Mun. Caracal
AC
AUTOWERKSTATT CRIS S.R.L.
CUI 50572572 · Sat Gostavăţu Com. Gostavăţu
AL
AUTO LUPU M & A S.R.L.
CUI 50404900 · Sat Giuvărăşti Com. Giuvărăşti
CV
COLOR VIBE S.R.L.
CUI 50157266 · Sat Bacea Com. Movileni
IA
INDIVIDUAL AUTO S.R.L.
CUI 50150365 · Sat Fărcaşele Com. Fărcaşele

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

8

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 8 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2023-10-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
VALENTINA GEOVAS AUTOCARS SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →