identitate. Intră în cont Pro
14 ANI PE PIAȚĂ

OVICALORIC SRL

CAEN 4684 — Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
CUI 29850352J2012000495355Plătitor TVA din 2012Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20152025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
2,80mil lei
▼ 34,6% vs. 2024
Profit net · 2025
138mii lei
▼ 73,3% vs. 2024
Salariați
4
— constant
Contracte publice
40
SEAP · activ 2026
În anul 2025, OVICALORIC SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.802.885 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 34,6%. Rezultatul net a fost un profit de 138.254 lei. Datoriile totale au scăzut cu 5,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 4.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
29850352
Nr. Reg. Comerțului
J2012000495355 · EUID ROONRC.J2012000495355
Cod CAEN
4684 — Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2012-03-02 (14 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-31 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
2.802.885 lei
▼ 34,6%
Profit net
138.254 lei
▼ 73,3%
Datorii
2.848.046 lei
▼ 5,0%
Salariați
4
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 3.639.741 lei2024: 4.283.880 lei2025: 2.802.885 lei2,80 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 393.333 lei2024: 516.932 lei2025: 138.254 lei138 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 52024: 42025: 4420232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
4,9%
Creștere CA an/an
-34,6%
CA / salariat
700.721 lei
Datorii / active
56%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6,5%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+3,8%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.802.885 lei138.254 lei2.848.046 lei5.048.079 lei2.134.822 lei4
20244.283.880 lei516.932 lei2.998.469 lei5.354.706 lei2.219.971 lei4
20233.639.741 lei393.333 lei2.759.982 lei4.527.425 lei1.703.039 lei5
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-31.

Contracte publice (SEAP)

40

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
40
Valoare totală
168.607 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
ALFA DRINKS SRL15458309radiată
OVICALORIC EXECUȚIE S.R.L.44049707în funcțiune
STAR AVA SRL14490387radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · Timiș

SH
SANITÄR HEINZE ROMANIA S.R.L.
CUI 55476126 · Mun. Timişoara
PE
PV ENERGY PRIME S.R.L.
CUI 54768432 · Mun. Timişoara
RQ
ROMANIA QUAFOO SOLAR ENERGY S.R.L.
CUI 52020205 · Mun. Timişoara
PS
PV SYSTEM SOLUTIONS S.R.L.
CUI 51566480 · Mun. Timişoara
AD
ADMIRA DISTRIBUTION S.R.L.
CUI 47854360 · Mun. Timişoara
RI
RIXAR IMOB S.R.L.
CUI 40039921 · Mun. Timişoara

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

21

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 21 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-04-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
OVICALORIC SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →