identitate. Intră în cont Pro
14 ANI PE PIAȚĂ

STEEL ROOF-ART SRL

CAEN 2433 — Producția de profile obținute la rece
CUI 29952239J2012000334177Plătitor TVA din 2012Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
1,92mil lei
▲ 119,5% vs. 2024
Profit net · 2025
328mii lei
▲ 265,6% vs. 2024
Salariați
5
— constant
Contracte publice
1
SEAP · activ 2022
În anul 2025, STEEL ROOF-ART SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.922.830 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 119,5%. Rezultatul net a fost un profit de 327.911 lei. Datoriile totale au crescut cu 3,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 5.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (5.300.211 lei) depășesc activele totale (5.048.038 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-252.173 lei) în bilanțul depus pe 2025.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
29952239
Nr. Reg. Comerțului
J2012000334177 · EUID ROONRC.J2012000334177
Cod CAEN
2433 — Producția de profile obținute la rece
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2012-03-22 (14 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-18 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
1.922.830 lei
▲ 119,5%
Profit net
327.911 lei
▲ 265,6%
Datorii
5.300.211 lei
▲ 3,5%
Salariați
5
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 998.858 lei2024: 876.133 lei2025: 1.922.830 lei1,92 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: -228.672 lei2024: -197.961 lei2025: 327.911 lei328 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 12024: 52025: 5520232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
17,1%
Creștere CA an/an
+119,5%
CA / salariat
384.566 lei
Datorii / active
105%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-10,8%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.922.830 lei327.911 lei5.300.211 lei5.048.038 lei-252.173 lei5
2024876.133 lei-197.961 lei5.122.461 lei4.542.377 lei-580.084 lei5
2023998.858 lei-228.672 lei5.038.052 lei4.655.930 lei-382.122 lei1
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-18.

Contracte publice (SEAP)

1

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
5.667 lei
Ultimul an
2022

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

6 firme afiliate · 4 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
ANDREIAS SRL1642920radiată
BEST TRANS EVER SRL29056700în funcțiune
GLOBAL TREAT SRL32255894în funcțiune
PROSTEEL TRADE SRL18118980radiată
PROTUBMET SRL17039633radiată
VINEX NICORESTI SRL10925918radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Producția de profile obținute la rece · Galați

MR
METIMA ROOF S.R.L.
CUI 46038852 · Mun. Galaţi
CP
C&A PROFILE STEEL SOLUTION SRL
CUI 37709088 · Mun. Galaţi
LI
LIDER SRL
CUI 23271718 · Mun. Galaţi
AB
AG BUSINESS CONTAINERE ŞI ACOPERIŞURI SRL
CUI 15572310 · Mun. Galaţi
TA
TABROFAB ANSICOM S.R.L.
CUI 47694510 · Mun. Tecuci

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

8

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 8 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-06-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
STEEL ROOF-ART SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →