identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

VOIN SRL

CAEN 4773 — Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
CUI 3023017J40/10044/1991Neplătitor TVAVerificat ANAF 14.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2023 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2023
71,27mil lei
▲ 4,4% vs. 2022
Profit net · 2023
2,08mil lei
▲ 15,5% vs. 2022
Salariați
51
▼ 8,9% vs. 2022
Contracte publice
2
SEAP · activ 2021
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2023, VOIN SRL a raportat o cifră de afaceri de 71.273.501 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 4,4%. Rezultatul net a fost un profit de 2.084.487 lei. Datoriile totale au scăzut cu 4,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 51.
Semnale de atenție
  • Fără bilanț depus 2 ani — Nu apare cu situații financiare depuse la ANAF pe ultimii 2 ani (ultimul bilanț: 2023). De regulă înseamnă că firma nu mai are activitate sau nu-și respectă obligațiile de raportare.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
3023017
Nr. Reg. Comerțului
J40/10044/1991 · EUID ROONRC.J40/10044/1991
Cod CAEN
4773 — Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1993-02-04 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 2 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR. VASILE LASCAR
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Contact declarat
7 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-14 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 7 firme.

100 mN12345678
  1. TURING TECH S.R.L. · 16 m · CAEN 6290 · +1 firme la aceeași adresă
  2. LTEN PROJECTS IND S.R.L. · 33 m · CAEN 4100
  3. BLD TRADE PHARM S.R.L. · 39 m · CAEN 5210 · +6 firme la aceeași adresă
  4. SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA TEHNICA STICLEI · 48 m · CAEN 4334 · +3 firme la aceeași adresă
  5. NIK & COTRADING SRL · 65 m · CAEN 5510 · +2 firme la aceeași adresă
  6. GORDIAS COMEXIM SRL · 66 m · CAEN 4711 · +5 firme la aceeași adresă
  7. MONDY 1 SRL · 67 m · CAEN 6820 · +1 firme la aceeași adresă
  8. RED LION S.R.L. · 71 m · CAEN 7311 · +9 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

10 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202371,27 mil lei▲ 4,4% față de 2022
Cifră de afaceriProfit net
17,82 mil35,64 mil53,46 mil71,27 mil2021 · cifră de afaceri: 61.220.896 lei2021 · profit net: 1.681.635 lei20212022 · cifră de afaceri: 68.273.329 lei2022 · profit net: 1.804.953 lei20222023 · cifră de afaceri: 71.273.501 lei71,27 mil2023 · profit net: 2.084.487 lei2023
Salariați
51▼ 8,9%
20212023
Datorii totale
28,28 mil lei▼ 4,6%
20212023

Indicatori 2023

Marjă netă
2,9%
Creștere CA an/an
+4,4%
CA / salariat
1.397.520 lei
Datorii / active
94%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,9%
Creștere medie anuală (2016–2023)
+13,8%/an

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202371.273.501+4,4%2.084.487+15,5%2,9%28.275.44930.214.5052.086.87551
202268.273.329+11,5%1.804.953+7,3%2,6%29.634.65831.110.5431.806.34156
202161.220.8961.681.6352,7%24.280.23026.760.0642.553.55153
Încă 7 ani de istoric (2014–2020)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2021–2023). Ultima actualizare: 2026-10-14.

Contracte publice (SEAP)

2

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
2
Valoare totală
312 lei
Ultimul an
2021

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-07-1428824/245/2026Judecătoria Iasiconfirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)FondParte vătămată

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

36 firme afiliate · 31 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
FILDAS TRADING SRL4851409în funcțiune
SCARLAT GENERAL CONSULTING SRL14494699radiată
ALZA COMIMPEX SRL3399616radiată
BODY FARM SRL8660134în funcțiune
CATENA HYGEIA SRL1803830în funcțiune
CATENA PHARMA S.R.L.3008793în funcțiune
DEMETRA PHARM SRL2632259radiată
ELA FARM SRL328122radiată
ESTELMA-FARM SRL3456606radiată
EVENTUS PHARM SRL22694310radiată
FARM IMPLANT IMPORT EXPORT SRL18083radiată
FARMACIA ANETA SRL4887372radiată
FARMACIA ELMA SRL12927radiată
FARMACIA PISCULUI SRL10005587radiată
FARMACIA SFINTII MIHAIL SI GAVRIL SRL5890562radiată
FARMACIA VIVIANA SRL12892159radiată
FARMIS SRL366886radiată
FILDAS CATENA S.R.L.14585118în funcțiune
GENTEC SRL14636300radiată
IDEA MED SRL13668878radiată
IMAC DIRECT SERVICES SRL24710099radiată
KARMINA PLUS SRL2814099radiată
M A S FARM SRL4545574radiată
MAGISTRA PLUS SRL16035749radiată
MARICONA COMIMPEX SRL6810430radiată
MED-SERV UNITED SRL7005439radiată
MEDIFLORA PLUS S.R.L.603524radiată
MIRAFARM SRL465677radiată
N.Y.M. PLUS SRL9412633radiată
PHARMANET MED SRL15980034radiată
RADIX PHARMA SRL3506461radiată
REMEDIA PLUS SRL1959059radiată
ROLIFARM 2000 IMPEX SRL6598958radiată
SAMI IMPEX 94 SRL6024874radiată
SPRING FARM SRL15655360radiată
VALEX IMPEX 92 SRL8495614radiată

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 154 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 12 județe: 123 active, cifră de afaceri cumulată 20,15 mld lei, 11.060 salariați, 118 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

2

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 2 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-04-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
VOIN SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →