identitate. Intră în cont Pro
14 ANI PE PIAȚĂ

PAPRIKA STUDIOS S.A.

CAEN 5911 — Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
CUI 30530556J2012009155403Plătitor TVA din 2012Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
9,69mil lei
▲ 315,2% vs. 2024
Profit net · 2025
−532mii lei
▲ 45,0% vs. 2024
Salariați
2
— constant
Vechime
14ani
din 2012
În anul 2025, PAPRIKA STUDIOS S.A. a raportat o cifră de afaceri de 9.690.521 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 315,2%. Rezultatul net a fost o pierdere de 532.351 lei. Datoriile totale au scăzut cu 49,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-532.351 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
30530556
Nr. Reg. Comerțului
J2012009155403 · EUID ROONRC.J2012009155403
Cod CAEN
5911 — Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
2012-08-08 (14 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. GEORGE CĂLINESCU, NR.8 · 11 firme aici
Cod poștal
Telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-09-04 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
9.690.521 lei
▲ 315,2%
Profit net
-532.351 lei
▲ 45,0%
Datorii
633.397 lei
▼ 49,5%
Salariați
2
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 2.300.201 lei2024: 2.333.738 lei2025: 9.690.521 lei9,69 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: -550.959 lei2024: -968.544 lei2025: -532.351 lei−532 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 32024: 22025: 2220232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
-5,5%
Creștere CA an/an
+315,2%
CA / salariat
4.845.261 lei
Datorii / active
100%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-4.352,1%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+10,0%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.170.573 $-119.241 $141.874 $142.232 $2.740 $2
2024507.610 $-210.668 $272.675 $407.500 $118.452 $2
2023502.688 $-120.407 $25.265 $355.945 $330.680 $3
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume convertite în USD la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-09-04.

Firme conectate

10

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

CV
CONTRADICTION VISION S.R.L.
CUI 39327769 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
CS
CONTRADICTION STRATEGY S.R.L.
CUI 39327637 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
CA
CONTRADICTION ADVICE SRL
CUI 36495490 · Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
CF
CONTRADICTION FINANCE SRL
CUI 36430890 · Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
CN
CONTRADICTION NETWORK SRL
CUI 36045070 · Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
CL
CONTRADICTION LEAD S.R.L.
CUI 35218696 · Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

Vezi toate firmele de la această adresă →

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune · Municipiul București

8S
8BIT S.R.L.
CUI 55508236 · Sector 1 Mun. Bucureşti
JS
JOHNYANIMATION STUDIO S.R.L.
CUI 55120896 · Sector 1 Mun. Bucureşti
FS
FLASHROMANIA S.R.L.
CUI 54803246 · Sector 1 Mun. Bucureşti
MS
MADV SERVCOM S.R.L.
CUI 54727726 · Sector 1 Mun. Bucureşti
SM
SSL MEDIA S.R.L.
CUI 54700240 · Sector 1 Mun. Bucureşti
MT
MIND THE GAP FILMS S.R.L.
CUI 54642638 · Sector 1 Mun. Bucureşti

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

13

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 13 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-06-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
PAPRIKA STUDIOS S.A. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →