identitate. Intră în cont Pro
14 ANI PE PIAȚĂ

FOUNTAIN DESIGN S.R.L.

CAEN 4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
CUI 30573557J2020000464125Plătitor TVA din 2012TVA la încasareRO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20152025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
2,18mil lei
▼ 38,0% vs. 2024
Profit net · 2025
822mii lei
▼ 64,6% vs. 2024
Salariați
5
▼ 16,7% vs. 2024
Contracte publice
18
SEAP · activ 2026
În anul 2025, FOUNTAIN DESIGN S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2.183.498 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 38,0%. Rezultatul net a fost un profit de 821.660 lei. Datoriile totale au scăzut cu 64,3% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 5.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
30573557
Nr. Reg. Comerțului
J2020000464125 · EUID ROONRC.J2020000464125
Cod CAEN
4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2012-08-22 (14 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Cluj-Napoca
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, CAL. BACIULUI, NR.179B
Cod poștal
400277

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
2.183.498 lei
▼ 38,0%
Profit net
821.660 lei
▼ 64,6%
Datorii
597.450 lei
▼ 64,3%
Salariați
5
▼ -1
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 2.263.106 lei2024: 3.523.302 lei2025: 2.183.498 lei2,18 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 716.515 lei2024: 2.318.277 lei2025: 821.660 lei822 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 62024: 62025: 5520232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
37,6%
Creștere CA an/an
-38,0%
CA / salariat
436.700 lei
Datorii / active
42%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100,0%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+18,2%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.183.498 lei821.660 lei597.450 lei1.419.350 lei821.900 lei5
20243.523.302 lei2.318.277 lei1.675.559 lei3.994.076 lei2.318.517 lei6
20232.263.106 lei716.515 lei522.187 lei2.724.184 lei1.619.670 lei6
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-12.

Contracte publice (SEAP)

18

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
2
Valoare totală
13.459 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
16
Valoare totală
232.150 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · Cluj

TS
TOTAL SOLUTIONS SMART MANAGEMENT S.R.L.
CUI 55379603 · Mun. Cluj-Napoca
HA
HNK ADAM INSTAL S.R.L.
CUI 55123418 · Mun. Cluj-Napoca
C2
CRISTIAN 2007 S.R.L.
CUI 54824303 · Mun. Cluj-Napoca
M1
MARTA 1981 S.R.L.
CUI 54707370 · Mun. Cluj-Napoca
S2
SIMION 2006 S.R.L.
CUI 54707362 · Mun. Cluj-Napoca
PS
PROCLIMA SMART POWER S.R.L.
CUI 54292915 · Mun. Cluj-Napoca

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

12

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 12 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
FOUNTAIN DESIGN S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →