identitate. Intră în cont Pro
14 ANI PE PIAȚĂ

FIRST MAG SRL

CAEN 2620 — Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
CUI 30747386J2012000490394Neplătitor TVAVerificat ANAF 04.11.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
229mii lei
▼ 21,0% vs. 2024
Profit net · 2025
54mii lei
▼ 55,0% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Contracte publice
74
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

FIRST MAG SRL (CUI 30747386, nr. J2012000490394) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Focșani, județul Vrancea, înființată în 2012. Activitatea principală: fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice (CAEN 2620). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 229 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 04.11.2026.

În anul 2025, FIRST MAG SRL a raportat o cifră de afaceri de 229.279 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 21,0%. Rezultatul net a fost un profit de 54.466 lei. Datoriile totale au crescut cu 143,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
30747386
Nr. Reg. Comerțului
J2012000490394 · EUID ROONRC.J2012000490394
Cod CAEN
2620 — Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2012-10-04 (14 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
VRANCEA
Localitate
Mun. Focşani
Adresă
JUD. VRANCEA, MUN. FOCŞANI, ALEEA FLORILOR
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
620080

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-04 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 3 firme.

100 mN12345678
  1. BIHOR EUROBOX SRL · 50 m · CAEN 6612 · +2 firme la aceeași adresă
  2. SILEPADIO GROUP S.R.L · 64 m · CAEN 5611 · +3 firme la aceeași adresă
  3. SALVA VET SRL · 82 m · CAEN 7500 · +2 firme la aceeași adresă
  4. DOVALIMUSIC S.R.L. · 93 m · CAEN 9001 · +2 firme la aceeași adresă
  5. ALFABLOC SRL · 98 m · CAEN 4120 · +1 firme la aceeași adresă
  6. KIMBROVASI TRANS S.R.L. · 103 m · CAEN 4941 · +3 firme la aceeași adresă
  7. ARAM BIODAY S.R.L. · 104 m · CAEN 5210 · +1 firme la aceeași adresă
  8. GIGECRIST GAV S.R.L. · 111 m · CAEN 4941 · +9 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025229 mii lei▼ 21,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
73 mii145 mii218 mii290 mii2023 · cifră de afaceri: 185.275 lei2023 · profit net: 56.868 lei20232024 · cifră de afaceri: 290.250 lei2024 · profit net: 120.969 lei20242025 · cifră de afaceri: 229.279 lei229 mii2025 · profit net: 54.466 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
170 mii lei▲ 143,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 2620 · 160 firme · mai sus decât 35% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Vrancea · mai sus decât 53% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
23,8% marjă · mai sus decât 74% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
23,8%
Creștere CA an/an
-21,0%
CA / salariat
229.279 lei
Datorii / active
99%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.425,0%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+82,9%/an
Grad de îndatorare
99%
Angajați, în timp
1 → 1 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025229.279−21,0%54.466−55,0%23,8%169.996172.2422.2461
2024290.250+56,7%120.969+113%41,7%69.962191.974122.0121
2023185.27556.86830,7%16.66774.23257.5651
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-04.

Contracte publice (SEAP)

74

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
6
Valoare totală
4.535 lei
Ultimul an
2024

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
68
Valoare totală
153.270 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice · Vrancea

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-03-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre FIRST MAG SRL

Este FIRST MAG SRL o firmă activă?

Da. FIRST MAG SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 04.11.2026).

Este FIRST MAG SRL plătitoare de TVA?

Nu, FIRST MAG SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 04.11.2026).

Ce cifră de afaceri are FIRST MAG SRL?

În 2025, FIRST MAG SRL a avut o cifră de afaceri de 229.279 lei, în scădere cu 21,0% față de 2024, și un profit net de 54.466 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are FIRST MAG SRL?

În 2025, FIRST MAG SRL a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este FIRST MAG SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care FIRST MAG SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 28.09.2026.

Are FIRST MAG SRL datorii la ANAF?

FIRST MAG SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul FIRST MAG SRL?

Sediul social declarat al FIRST MAG SRL este în JUD. VRANCEA, MUN. FOCŞANI, ALEEA FLORILOR.

Ce activitate are FIRST MAG SRL?

Activitatea principală declarată a FIRST MAG SRL este „Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice” (cod CAEN 2620).

Când a fost înființată FIRST MAG SRL?

FIRST MAG SRL a fost înregistrată pe 04.10.2012, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2012000490394.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
FIRST MAG SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala