identitate. Intră în cont Pro
14 ANI PE PIAȚĂ

DAL RESOURCES SRL

CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 30803664J2012000768011Neplătitor TVAVerificat ANAF 06.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
350mii lei
▲ 23,8% vs. 2024
Profit net · 2025
75mii lei
▲ 38,0% vs. 2024
Salariați
3
— constant
Contracte publice
2
SEAP · activ 2024
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

DAL RESOURCES SRL (CUI 30803664, nr. J2012000768011) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Abrud, județul Alba, înființată în 2012. Activitatea principală: lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 350 mii lei și 3 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 06.11.2026.

În anul 2025, DAL RESOURCES SRL a raportat o cifră de afaceri de 350.153 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 23,8%. Rezultatul net a fost un profit de 75.447 lei. Datoriile totale au crescut cu 21,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 3.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
30803664
Nr. Reg. Comerțului
J2012000768011 · EUID ROONRC.J2012000768011
Cod CAEN
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2012-10-18 (14 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Câmpeni
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ALBA
Localitate
Orş. Abrud
Adresă
JUD. ALBA, ORŞ. ABRUD, STR. DECEBAL
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
515100
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-06 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

7 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 6 firme.

100 m250 m500 mN1234567
  1. TOBYLINE S.R.L. · 192 m · CAEN 4222 · +3 firme la aceeași adresă
  2. SORDIAL S.R.L. · 292 m · CAEN 4520 · +3 firme la aceeași adresă
  3. TUC ELECTRIC CRAFT S.R.L. · 350 m · CAEN 4321 · +3 firme la aceeași adresă
  4. COMINCO BUCURESTI S.A. SUCURSALA ARDEAL ABRUD · 363 m · CAEN 4120 · +1 firme la aceeași adresă
  5. HOREA CONSTRUCT SRL · 430 m · CAEN 7721
  6. DECEBALUS PRINT S.R.L. · 585 m · CAEN 1812 · +1 firme la aceeași adresă
  7. CIPRY CONSDESIGN SRL · 723 m · CAEN 4525 · +9 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025350 mii lei▲ 23,8% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
88 mii175 mii263 mii350 mii2023 · cifră de afaceri: 254.876 lei2023 · profit net: 82.980 lei20232024 · cifră de afaceri: 282.761 lei2024 · profit net: 54.691 lei20242025 · cifră de afaceri: 350.153 lei350 mii2025 · profit net: 75.447 lei2025
Salariați
3
20232025
Datorii totale
17 mii lei▲ 21,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 4100 · 21.308 firme · mai sus decât 48% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Alba · mai sus decât 62% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
21,6% marjă · mai sus decât 63% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
21,5%
Creștere CA an/an
+23,8%
CA / salariat
116.718 lei
Datorii / active
8%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
35,7%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+16,0%/an
Grad de îndatorare
8%
Angajați, în timp
1 → 3 (2021–2025, +200%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025350.153+23,8%75.447+38,0%21,5%17.319228.750211.4313
2024282.761+10,9%54.691−34,1%19,3%14.260150.244135.9843
2023254.87682.98032,6%10.80292.09681.2942
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-06.

Contracte publice (SEAP)

2

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
835 lei
Ultimul an
2024

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
1
Valoare totală
58.000 lei
Ultimul an
2023

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
VÂLCAN RESOURCES S.R.L.44763233radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 1 active, cifră de afaceri cumulată 350 mii lei, 3 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Alba

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-09-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

1

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-09-24Cod CAEN41204100

Întrebări despre DAL RESOURCES SRL

Este DAL RESOURCES SRL o firmă activă?

Da. DAL RESOURCES SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 06.11.2026).

Este DAL RESOURCES SRL plătitoare de TVA?

Nu, DAL RESOURCES SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 06.11.2026).

Ce cifră de afaceri are DAL RESOURCES SRL?

În 2025, DAL RESOURCES SRL a avut o cifră de afaceri de 350.153 lei, în creștere cu 23,8% față de 2024, și un profit net de 75.447 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are DAL RESOURCES SRL?

În 2025, DAL RESOURCES SRL a raportat un număr mediu de 3 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este DAL RESOURCES SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care DAL RESOURCES SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 28.09.2026.

Are DAL RESOURCES SRL datorii la ANAF?

DAL RESOURCES SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul DAL RESOURCES SRL?

Sediul social declarat al DAL RESOURCES SRL este în JUD. ALBA, ORŞ. ABRUD, STR. DECEBAL.

Ce activitate are DAL RESOURCES SRL?

Activitatea principală declarată a DAL RESOURCES SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100).

Când a fost înființată DAL RESOURCES SRL?

DAL RESOURCES SRL a fost înregistrată pe 18.10.2012, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2012000768011.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
DAL RESOURCES SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala