identitate. Intră în cont Pro
13 ANI PE PIAȚĂ

GIVASIS OIL SRL

CAEN 4776 — Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
CUI 30864548J2012000960329Plătitor TVA din 2012TVA la încasareRO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20152024 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2024
3,01mil lei
▼ 8,5% vs. 2023
Profit net · 2024
405mii lei
▼ 42,9% vs. 2023
Salariați
36
▼ 2,7% vs. 2023
Vechime
13ani
din 2012
În anul 2024, GIVASIS OIL SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.012.342 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 8,5%. Rezultatul net a fost un profit de 405.381 lei. Datoriile totale au scăzut cu 69,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 36.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
30864548
Nr. Reg. Comerțului
J2012000960329 · EUID ROONRC.J2012000960329
Cod CAEN
4776 — Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2012-11-02 (13 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Mediaş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
SIBIU
Localitate
Sat Hoghilag Com. Hoghilag
Adresă
JUD. SIBIU, SAT HOGHILAG COM. HOGHILAG, NR.335
Cod poștal
557100
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

11 ani
Cifra de afaceri (2024)
3.012.342 lei
▼ 8,5%
Profit net
405.381 lei
▼ 42,9%
Datorii
265.156 lei
▼ 69,0%
Salariați
36
▼ -1
Evoluția cifrei de afaceri
2022: 2.716.619 lei2023: 3.291.187 lei2024: 3.012.342 lei3,01 mil20222024
Evoluția profitului net
2022: 642.698 lei2023: 710.067 lei2024: 405.381 lei405 mii20222024
Evoluția numărului de salariați
2022: 382023: 372024: 363620222024

Indicatori derivați (2024)

Marjă netă
13,5%
Creștere CA an/an
-8,5%
CA / salariat
83.676 lei
Datorii / active
45%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
126,0%
Creștere medie anuală (2015–2024)
+30,7%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2024655.213 $88.174 $57.674 $127.633 $69.959 $36
2023719.259 $155.179 $186.647 $227.779 $41.132 $37
2022578.953 $136.969 $286.426 $388.385 $101.960 $38
🔒 Încă 8 ani de istoric (2014–2021) — deblochează cu Pro

Sume convertite în USD la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2022–2024). Ultima actualizare: 2026-08-12.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
GIFAMIS OIL S.R.L.42543789în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate · Sibiu

SF
SIMONA FLOWER S.R.L.
CUI 55264247 · Orş. Avrig
CT
CEREALE TOP S.R.L.
CUI 55159772 · Sat Turnu Roşu Com. Turnu Roşu
CS
CD SMART COMMERCE S.R.L.
CUI 54245638 · Mun. Sibiu
FC
FLEUR CHÉRIE S.R.L.
CUI 54031073 · Orş. Cisnădie
BS
BLOOMKIND S.R.L.
CUI 52389343 · Mun. Sibiu
FB
FLORA BY ALE S.R.L.
CUI 52355111 · Sat Şura Mare Com. Şura Mare

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

8

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 8 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
GIVASIS OIL  SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →