identitate. Intră în cont Pro
13 ANI PE PIAȚĂ

MARTUR AUTOMOTIVE SEATING AND INTERIORS S.R.L.

CAEN 2932 — Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
CUI 31027987J2019015409409Plătitor TVA din 2013RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162024 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2024
1,33mld lei
▲ 23,9% vs. 2023
Profit net · 2024
40,91mil lei
▲ 12,0% vs. 2023
Salariați
798
▲ 17,0% vs. 2023
Vechime
13ani
din 2012
În anul 2024, MARTUR AUTOMOTIVE SEATING AND INTERIORS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.326.669.859 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 23,9%. Rezultatul net a fost un profit de 40.913.939 lei. Datoriile totale au crescut cu 13,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 798.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
31027987
Nr. Reg. Comerțului
J2019015409409 · EUID ROONRC.J2019015409409
Cod CAEN
2932 — Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2012-12-19 (13 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mare
Organ fiscal
Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 6 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, SPL INDEPENDENŢEI, NR.291-293, ET.6
Cod poștal

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-16 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

11 ani
Cifra de afaceri (2024)
1.326.669.859 lei
▲ 23,9%
Profit net
40.913.939 lei
▲ 12,0%
Datorii
500.932.122 lei
▲ 13,4%
Salariați
798
▲ +116
Evoluția cifrei de afaceri
2022: 950.433.907 lei2023: 1.070.643.348 lei2024: 1.326.669.859 lei1,33 mld20222024
Evoluția profitului net
2022: 60.201.978 lei2023: 36.540.196 lei2024: 40.913.939 lei40,91 mil20222024
Evoluția numărului de salariați
2022: 6212023: 6822024: 79879820222024

Indicatori derivați (2024)

Marjă netă
3,1%
Creștere CA an/an
+23,9%
CA / salariat
1.662.494 lei
Datorii / active
41%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7,0%
Creștere medie anuală (2016–2024)
+23,2%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20241.326.669.859 lei40.913.939 lei500.932.122 lei1.219.909.809 lei584.348.663 lei798
20231.070.643.348 lei36.540.196 lei441.695.629 lei1.136.293.943 lei543.434.724 lei682
2022950.433.907 lei60.201.978 lei329.514.748 lei951.311.562 lei506.894.528 lei621
🔒 Încă 8 ani de istoric (2014–2021) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2022–2024). Ultima actualizare: 2026-08-16.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
RENTO FLEET MANAGEMENT SRL32274829radiată
FOMPAK AUTOMOTIVE PLASTICS AND INTERIORS SRL34128056în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule · Municipiul București

MG
MBM GARAGE S.R.L.
CUI 54907611 · Sector 6 Mun. Bucureşti
EV
EWL VENDOR SOLUTIONS S.R.L.
CUI 44892548 · Sector 6 Mun. Bucureşti
SE
SILVA ENERGIE RINNOVABILI S.R.L.
CUI 27343337 · Sector 6 Mun. Bucureşti
GM
GARRETT MOTION ROMANIA S.R.L.
CUI 9472341 · Sector 6 Mun. Bucureşti
BF
BLUU FABRICATION S.R.L.
CUI 50982114 · Sector 4 Mun. Bucureşti
ST
SANDHAR TECHNOLOGIES RO S.R.L.
CUI 43852537 · Sector 3 Mun. Bucureşti

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

13

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 13 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2024-12-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MARTUR AUTOMOTIVE SEATING AND INTERIORS S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →