identitate. Intră în cont Pro
13 ANI PE PIAȚĂ

ELSATERM CONSTRUCT SRL

CAEN 7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
CUI 31105384J2013000139126Plătitor TVA din 2016Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20152025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
56,17mil lei
▲ 21.619,5% vs. 2024
Profit net · 2025
413mii lei
▲ 65,0% vs. 2024
Salariați
3
▲ 50,0% vs. 2024
Vechime
13ani
din 2013
În anul 2025, ELSATERM CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 56.166.721 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 21.619,5%. Rezultatul net a fost un profit de 413.434 lei. Datoriile totale au crescut cu 81.596,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 3.
Semnale de atenție
  • Datorii peste active — Datoriile (52.440.893 lei) depășesc activele totale (49.343.850 lei) în 2025.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
31105384
Nr. Reg. Comerțului
J2013000139126 · EUID ROONRC.J2013000139126
Cod CAEN
7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2013-01-18 (13 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Cluj-Napoca
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. CAROL DAVILA, NR.14 · 3 firme aici
Cod poștal

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-31 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
56.166.721 lei
▲ 21.619,5%
Profit net
413.434 lei
▲ 65,0%
Datorii
52.440.893 lei
▲ 81.596,4%
Salariați
3
▲ +1
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 385.145 lei2024: 258.600 lei2025: 56.166.721 lei56,17 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 237.511 lei2024: 250.637 lei2025: 413.434 lei413 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 12024: 22025: 3320232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
0,7%
Creștere CA an/an
+21.619,5%
CA / salariat
18.722.240 lei
Datorii / active
106%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,9%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+59,3%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202511.137.340 €81.980 €10.398.543 €9.784.428 €82.028 €3
202451.984 €50.383 €12.904 €63.335 €50.432 €2
202377.864 €48.017 €4.316 €52.382 €48.065 €1
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume convertite în EUR la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-31.

Firme conectate

2

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

WS
WILD SWEETS SRL
CUI 37922018 · Activități ale agențiilor de publicitate
BI
BCR INDUSTRIES SRL
CUI 33054740 · Lucrări de instalații electrice

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · Cluj

C&
CREATIVE & STANDARD CONSULT S.R.L.
CUI 55447589 · Mun. Cluj-Napoca
CT
CARPATRONICS TEHNIC S.R.L.
CUI 55440874 · Mun. Cluj-Napoca
VS
VATERO S.R.L.
CUI 55379620 · Mun. Cluj-Napoca
PS
PROIECT360 S.R.L.
CUI 55146314 · Mun. Cluj-Napoca
OI
ONE INFRA SOLUTIONS S.R.L.
CUI 55126368 · Mun. Cluj-Napoca
FA
FLUIDPRO ADVISORY S.R.L.
CUI 55123582 · Mun. Cluj-Napoca

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

8

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 8 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-10-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ELSATERM CONSTRUCT SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →