identitate. Intră în cont Pro
13 ANI PE PIAȚĂ

PRO-LEX ENERGY SRL

CAEN 3511 — Producția de energie electrică
CUI 31271654J30/163/2013Plătitor TVA din 2013TVA la încasareVerificat ANAF 31.10.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
325mii lei
▼ 16,8% vs. 2024
Profit net · 2025
123mii lei
▼ 87,5% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Vechime
13ani
din 2013
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

PRO-LEX ENERGY SRL (CUI 31271654, nr. J30/163/2013) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Carei, județul Satu Mare, înființată în 2013. Activitatea principală: producția de energie electrică (CAEN 3511). Este plătitoare de TVA din 2013. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 325 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 31.10.2026.

În anul 2025, PRO-LEX ENERGY SRL a raportat o cifră de afaceri de 324.985 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 16,8%. Rezultatul net a fost un profit de 122.836 lei. Datoriile totale au crescut cu 114,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
31271654
Nr. Reg. Comerțului
J30/163/2013 · EUID ROONRC.J30/163/2013
Cod CAEN
3511 — Producția de energie electrică
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2013-02-22 (13 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Carei
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton si strain

Sediu și contact

Județ
SATU MARE
Localitate
Mun. Carei
Adresă
JUD. SATU MARE, MUN. CAREI, STR. TIREAMULUI · 5 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
445100
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-31 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 4 firme.

100 m250 m500 mN12345678
  1. CĂPLENI ENERGY SRL · 36 m · CAEN 3511 · +6 firme la aceeași adresă
  2. GOLD TECH ENERGY SRL · 53 m · CAEN 3511 · +1 firme la aceeași adresă
  3. COLUMBA BLABIBON SRL · 111 m · CAEN 4621 · +2 firme la aceeași adresă
  4. SPATO ADAM DALMA S.R.L. · 113 m · CAEN 4520 · +1 firme la aceeași adresă
  5. GABA VET SRL · 734 m · CAEN 7500 · +3 firme la aceeași adresă
  6. DOBBINS S.R.L. · 755 m · CAEN 5630
  7. VEIBEL PREST SRL · 757 m · CAEN 4322
  8. NORBERT MONTAJ SRL · 787 m · CAEN 4690 · +2 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025325 mii lei▼ 16,8% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
270 mii540 mii810 mii1,08 mil2023 · cifră de afaceri: 272.891 lei2023 · profit net: 1.080.333 lei20232024 · cifră de afaceri: 390.401 lei2024 · profit net: 984.860 lei20242025 · cifră de afaceri: 324.985 lei325 mii2025 · profit net: 122.836 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
174 mii lei▲ 114,1%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 3511 · 387 firme · mai sus decât 62% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Satu Mare · mai sus decât 57% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
37,8% marjă · mai sus decât 62% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
37,8%
Creștere CA an/an
-16,8%
CA / salariat
324.985 lei
Datorii / active
58%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
95,3%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-8,3%/an
Grad de îndatorare
58%
Angajați, în timp
1 → 1 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025324.985−16,8%122.836−87,5%37,8%174.008301.501128.8361
2024390.401+43,1%984.860−8,8%252,3%81.2571.158.2901.078.3761
2023272.8911.080.333395,9%74.8321.287.9501.216.2991
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-31.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Licență/autorizație energie electrică
Producere
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
1450incetat valabilitate sub 1 mw—ANRE
lista din 04.10.2026

Firme conectate

4

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

9 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
AGRUM IMOBILIARE S.R.L.39154846în funcțiune
BEACH CLUB EVENTS SRL31554340în funcțiune
BEACH CLUB FAMOUS SRL34846099radiată
BEES GREEN ENERGY S.R.L.50785570în funcțiune
INFO LINE SRL8405824radiată
METAL TEK CONSTRUCT S.R.L.30534655în funcțiune
NEOPROJECT S.R.L.53149900în funcțiune
SIGNUM IMOBILIARE SRL24418265în funcțiune
SIGNUM SRL15961750în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Producția de energie electrică · Satu Mare

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

6

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 6 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2021-02-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre PRO-LEX ENERGY SRL

Este PRO-LEX ENERGY SRL o firmă activă?

Da. PRO-LEX ENERGY SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 31.10.2026).

Este PRO-LEX ENERGY SRL plătitoare de TVA?

Da, PRO-LEX ENERGY SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17.09.2013 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 31.10.2026). Codul de TVA este RO31271654.

Ce cifră de afaceri are PRO-LEX ENERGY SRL?

În 2025, PRO-LEX ENERGY SRL a avut o cifră de afaceri de 324.985 lei, în scădere cu 16,8% față de 2024, și un profit net de 122.836 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are PRO-LEX ENERGY SRL?

În 2025, PRO-LEX ENERGY SRL a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este PRO-LEX ENERGY SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care PRO-LEX ENERGY SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 29.10.2026.

Are PRO-LEX ENERGY SRL datorii la ANAF?

PRO-LEX ENERGY SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul PRO-LEX ENERGY SRL?

Sediul social declarat al PRO-LEX ENERGY SRL este în JUD. SATU MARE, MUN. CAREI, STR. TIREAMULUI.

Ce activitate are PRO-LEX ENERGY SRL?

Activitatea principală declarată a PRO-LEX ENERGY SRL este „Producția de energie electrică” (cod CAEN 3511).

Când a fost înființată PRO-LEX ENERGY SRL?

PRO-LEX ENERGY SRL a fost înregistrată pe 22.02.2013, cu numărul de ordine în registrul comerțului J30/163/2013.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
PRO-LEX ENERGY SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala