identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

ACUM CONSTRUCT SRL

CAEN 4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
CUI 3214092J1992012080400Neplătitor TVAVerificat ANAF 13.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
97mii lei
▼ 47,8% vs. 2024
Profit net · 2025
9.029lei
▼ 50,7% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Vechime
33ani
din 1993
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, ACUM CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 97.045 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 47,8%. Rezultatul net a fost un profit de 9.029 lei. Datoriile totale au scăzut cu 54,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
3214092
Nr. Reg. Comerțului
J1992012080400 · EUID ROONRC.J1992012080400
Cod CAEN
4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1993-02-12 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, SOS. NICOLAE TITULESCU · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-13 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

4 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 29 firme.

100 mN1234
  1. GECA TRACK SRL · 18 m · CAEN 4791
  2. DANI STIL ACTIV S.R.L. · 27 m · CAEN 4619 · +4 firme la aceeași adresă
  3. MODULAR COMPUTERS TRADING & CONSULTING S.R.L. · 30 m · CAEN 4663 · +8 firme la aceeași adresă
  4. NICOLLE IMPEX SRL · 41 m · CAEN 4773 · +24 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202597 mii lei▼ 47,8% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
53 mii106 mii159 mii212 mii2023 · cifră de afaceri: 211.755 lei2023 · profit net: 131.082 lei20232024 · cifră de afaceri: 186.076 lei2024 · profit net: 18.299 lei20242025 · cifră de afaceri: 97.045 lei97 mii2025 · profit net: 9.029 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
197 mii lei▼ 54,1%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 4322 · 9.022 firme · mai sus decât 27% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Municipiul București · mai sus decât 27% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
9,3% marjă · mai sus decât 49% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
9,3%
Creștere CA an/an
-47,8%
CA / salariat
97.045 lei
Datorii / active
69%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
10,3%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+29,6%/an
Lichiditate curentă
1,45
Grad de îndatorare
69%
Scor Z-Altman
1,54 (zonă gri)
Angajați, în timp
1 → 1 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202597.045−47,8%9.029−50,7%9,3%196.660284.74588.0851
2024186.076−12,1%18.299−86,0%9,8%428.463507.52179.0581
2023211.755131.08261,9%445.090507.19662.1061
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-13.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
AMASS HOME SOLUTION S.R.L.46464971în funcțiune
AMASS INTEGRAL SOLUTION SRL22238462radiată
VDR HEAT TECHNOLOGIES SRL31632007radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 4 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 1,65 mil lei, 5 salariați, 2 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ACUM CONSTRUCT SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →